بلیط هواپیما | خرید بلیط هواپیما | هتل خارجی | بلیط ارزان

بلیط هواپیما | خرید بلیط هواپیما | هتل خارجی | بلیط ارزان

بلیط هواپیما | خرید بلیط هواپیما | هتل خارجی | بلیط ارزان

راهنمای سفر به والنسیا، اسپانیا

راهنمای سفر به والنسیا، اسپانیا

شهر والنسیا

والنسیا شاید در نگاه اول چندان جالب به نظر نرسد. اما این راهنمای سفر به شما کمک می‌کند که دیدنی‌های والنسیا را بهتر بشناسید. بدون شک از سفر به والنسیا لذت خواهید برد و برای دیدن دوباره‌ی این شهر، لحظه‌شماری خواهید کرد.

هزینه‌های معمول

هزینه‌ی اقامت در هاستل‌ها

اجاره‌ی یک اتاق در هاستل‌های والنسیا در حدود شبی ۱۲ یورو (۵۳,۳۰۲ تومان) هزینه دارد. البته این شهر هاستل‌های زیادی ندارد. یکی از معروف‌ترین آنها، Nest نام دارد که یک وعده شام رایگان نیز ارائه می‌کند. هزینه‌ی اقامت در اتاق‌های خصوصی برای یک اتاق دوتخته در حدود ۴۰ تا ۶۰ یورو ( ۱۷۷,۶۷۴ تا ۲۶۶,۵۱۱ تومان) است.

هزینه‌ی اقامت در هتل‌های ارزان‌قیمت

هتل‌ها از شبی ۳۵ یورو (۱۵۵,۴۶۵ تومان) شروع می‌شوند اما میانگین هزینه‌ی اقامت در هتل، شبی ۴۵ تا ۶۰ یورو (۱۹۹,۸۸۳ تا ۲۶۶,۵۱۱ تومان) است.

نمای داخلی هتل

میانگین هزینه‌ی خورد و خوراک

با پرداخت ۶ تا ۱۲ یورو (۲۶,۶۵۱ تا ۵۳,۳۰۲ تومان) می‌توانید غذای ارزان یا تاپاس (نوعی غذای حاضری اسپانیایی) بخورید که این مبلغ شامل سه تا چهار عدد تاپاس است. اگر نوشیدنی هم سفارش دهید، هزینه‌ی یک وعده غذای شما ۱۷ یورو (۷۵,۵۱۱ تومان) می‌شود. فست‌فود‌های ارزان مانند McDonalds و Maoz در حدود ۶ یورو (۲۶,۶۵۱ تومان) قیمت دارند. اگر می‌خواهید خودتان غذا تهیه کنید هزینه‌ی خرید مواد غذایی برای یک هفته در حدود ۳۵ یورو (۱۵۵,۴۶۵ تومان) می‌شود. اگر دوست دارید در ساحل غذا بخورید، برای یک ساندویچ ۵ یورو (۲۲,۲۰۹ تومان) و برای غذاهای دریایی در وعده‌ی شام باید در حدود ۳۵ یورو (۱۵۵,۴۶۵ تومان) بپردازید.

تصویر غذاهای محلی اسپانیا

هزینه‌های حمل‌و‌نقل و جابه‌جایی در شهر

هر سفر با اتوبوس یا مترو در محدوده‌ی شهر، ۱.۵ یورو (۶,۶۶۳ تومان) هزینه دارد. کارت‌های گردشگری ۲۴ ساعته نیز وجود دارند که می‌توانید آنها را با پرداخت ۱۳.۵ یورو (۵۹,۹۶۵ تومان) تهیه کنید و از تخفیف‌های قابل توجهی در ورودی جاذبه‌های گردشگری و وسایل حمل‌و‌نقل عمومی، بهره‌مند شوید.

اتوبوس های شهری

نکته‌هایی برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها

از تورهای پیاده‌روی رایگان استفاده کنید

مثل بیشتر شهرهای اسپانیا، در والنسیا هم امکان استفاده از تورهای پیاده‌گردی رایگان وجود دارد. با استفاده از این تورها می‌توانید با جاذبه‌های گردشگری و تاریخچه‌ی شهر، بهتر آشنا شوید.

با صرفه‌جویی در هزینه‌ها، از غذاهای دریایی لذت ببرید

والنسیا رستوران‌های بی‌نظیری دارد که بهترین غذاهای دریایی را سرو می‌کنند. در واقع والنسیا به غذاهای دریایی لذیذش شهرت دارد. پس در سایر هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنید و حتما یک وعده غذای دریایی در ساحل را امتحان کنید. هر چند ممکن است برایتان گران تمام شود.

سری به بازار مرکزی بزنید

این بازار، در واقع بازار اصلی میوه و سبزیجات در والنسیا است. خریدن اسنک، غذاهای حاضری و مواد غذایی مورد نیاز از این بازار، هزینه‌های شما را کاهش می‌دهد.

نمای داخلی بازار مرکزی

در موزه، نهار بخورید!

رستورانی در طبقه‌ی همکف موزه‌ی رایگان Museo de Prehistoria وجود دارد که یک وعده غذای اصلی به اضافه‌ی پیش‌غذا و سالاد را با قیمت ۱۰ یورو (۴۴,۴۱۹ تومان) عرضه می‌کند. این رستوران از ساعت دو بعداز‌ظهر شروع به کار می‌کند.

نمای داخلی موزه

جاذبه‌های گردشگری و دیدنی‌های والنسیا

از میدان Plaza de la Virgin بازدید کنید

Plaza de la Virgin

در این میدان می‌توانید از کلیسای جامع والنسیا با معماری گوتیک باشکوهش و برج‌هایی که بر فراز میدان واقع شده‌اند، بازدید کنید. این کلیسا یکی از زیباترین بناهای گوتیک است. در این شهر می‌توانید از دیدن خیابان‌های قدیمی پیچ در پیچ و ساختمان‌های اسپانیایی با درها، پنجره‌ها و بالکن‌های بزرگ، لذت ببرید.

Plaza de la Virgin

گشتی در محله‌ی Calle Caballero بزنید

Calle Caballero

La Marcha معمولا پاتوق جوانانی است که از این شهر دیدن می‌کنند و محله‌ی Calle Caballero جایی است که اجتماعی‌ترین و شیک‌پوش‌ترین شهروندان والنسیا را در آنجا ملاقات خواهید کرد.

سری به تالاب Albufera بزنید

تالاب Albufera

این تالاب که چند مایل خارج شهر قرار گرفته است، جلوه‌های زیبایی از طبیعت به خصوص گونه‌های متفاوت و زیبای ماهیان و پرندگان را به نمایش می‌گذارد. گردشگران معمولا با قایق محلی‌ها گشتی در این تالاب می‌زنند و از دیدن طبیعت بکر اطراف، لذت می‌برند.

نمای اسکله

از بازار قدیمی Peruse La Lonja دیدن کنید

 بازار قدیمی ابریشم جایی است که می‌توانید در آن بهترین لباس‌ها را خریداری کنید. این بازار در مرکز شهر و در نزدیکی بازار مرکزی قرار دارد.

بازار قدیمی Peruse La Lonja

در جشن Las Fallas شرکت کنید

جشن Las Fallas

اگر در ماه مارس به این شهر سفر می‌کنید، می‌توانید در یکی از بزرگ‌ترین جشن‌های والنسیا شرکت کنید. اهالی در این جشن، مجسمه‌ها و مدل‌های بزرگی می‌سازند و در پایان جشن آنها را می‌سوزانند. البته این جشن، چندین روز طول می‌کشد.

جشن

از پل Calatrava عبور کنید

پل Calatrava

این پل توسط Santiago Calatrava، مشهورترین معمار والنسیایی ساخته شده است. او بناهای مدرن و زیبای دیگری نظیر شهر علم و هنر، Hemisferic و Umbracle را نیز طراحی کرده است. این پل یکی از‌ مدرن‌ترین و جالب‌ترین پل‌هایی است که در زندگی خواهید دید.

در جشنواره‌ی La Tomatina، گوجه‌فرنگی پرتاب کنید

La Tomatina

این جشنواره که در آخرین چهارشنبه‌ی ماه آگوست در Bunol در نزدیکی والنسیا برگزار می‌شود، سالانه هزاران نفر را به این شهر می‌کشاند. گردشگران معمولا برای شرکت در این جشنواره، والنسیا را به عنوان محل اقامت خود انتخاب می‌کنند. در روزهای منتهی به جشنواره، خیابان‌ها پر از گردشگرانی است که از سراسر دنیا برای شرکت در این فستیوال هیجان‌انگیز به اسپانیا سفر کرده‌اند.

جشن گوجه فرنگی

از موزه‌ی هنر مدرن بازدید کنید

موزه هنر

ساختمان این موزه به تنهایی یک هنر مدرن محسوب می‌شود. طراحی مدرن و منحصر‌به‌فرد آن، سبب شده است که این موزه به یکی از مکان‌های مورد توجه گردشگران در شهر تبدیل شود. این موزه مجموعه‌های ارزشمند و بزرگی از آثار هنری را به نمایش گذاشته است.

در پارک Jardins Del Turia  گشتی بزنید

پارک Jardins Del Turia

ساعتی را در ساحل، وقت بگذرانید

در والنسیا سواحل شنی زیبایی وجود دارند که می‌توانید از قدم زدن در آنها لذت ببرید. Malvarosa یکی از سواحل شناخته‌ شده و شلوغ در این شهر است. اگر می‌خواهید در این ساحل غذا بخورید، خود را برای پرداخت هزینه‌های سنگین آن آماده کنید.

ساحل

به آینده سفر کنید

در انتهای پارک Jardins del Turia مجموعه‌ای مدرن و جالب توجه به نام شهر علم و هنر وجود دارد. معماری این بنا بسیار چشم‌گیر و دیدنی است. در این مجموعه‌ی تفریحی، فرهنگی، هنری و علمی می‌توانید از موزه بازدید کنید و فیلم سه بعدی ببینید.

پارک Jardins del Turia

طعم لذیذ غذای دریایی پائیا (paella) را بچشید

شهر والنسیا محل تولد یکی از سه نوع اصلی پائیا یعنی پائیای والنسیایی است. این غذا از دهه‌ی ۱۸۰۰ در این نواحی طبخ می‌شود. از آنجایی که این غذا بخش مهمی از فرهنگ والنسیا را تشکیل می‌دهد، امتحان کردن طعم آن را به هیچ عنوان از دست ندهید.

غذای دریایی پائیا (paella)

از بندر والنسیا دیدن کنید

بندر والنسیا معمولا پر از قایق‌های بادبانی از سراسر دنیا است. این شهر، سنتی دیرینه در برگزاری مسابقات قایق‌رانی نیز دارد. در اطراف این بندر، گشتی بزنید و از دیدن سبک زندگی دریایی لذت ببرید.

بندر والنسیا

منبع: کجارو

موارد مرتبط

شلوغ ترین فرودگاه های جهان

شلوغ ترین فرودگاه های جهان

امروزه با وجود هواپیما و توسعه در بخش حمل و نقل هوایی، مردم ترجیح می دهند که سفرهایی که به مقاصد دور دارند را با این وسیله نقلیه انجام دهند و از مشکلاتی که حمل و نقل زمینی دارد مانند ترافیک، خستگی و ... در امان باشند. به همین دلیل و با افزایش تقاضای مسافرت های هوایی در اقصی نقاط جهان شرکت های هواپیمایی و فرودگاه هایی برای انجام این پروازها تاسیس و ساخته شده اند.

ادامه مطلب
برترین خطوط هواپیمایی جهان در سال 2019

برترین خطوط هواپیمایی جهان در سال 2019

امروزه سفرهای هوایی جزء جدا نشدنی زندگی روزمره بیشتر مردم به خصوص کسانی که همیشه در حال سفر برای انجام کار و یا گشت و گذار هستند، می باشد. به همین دلیل صنعت حمل و نقل هوایی به یک تجارت پر سود تبدیل شده است و شرکت های هواپیمایی فراوانی را می توان در کل جهان پیدا کرد

ادامه مطلب

0 نظر
نوشتن نظر