بلیط هواپیما | خرید بلیط هواپیما | هتل خارجی | بلیط ارزان

بلیط هواپیما | خرید بلیط هواپیما | هتل خارجی | بلیط ارزان

بلیط هواپیما | خرید بلیط هواپیما | هتل خارجی | بلیط ارزان

شلوغ ترین فرودگاه های جهان

شلوغ ترین فرودگاه های جهان

پیرامون مطالب مختلف در مورد خرید اینترنتی بلیط هواپیما ، بلیط ارزان هواپیما ، کلاس های پروازی و انواع بلیط هواپیما اینبار سایت بیلیتو  مطلب جالبی را نیز برای شما مخاطبان عزیز آماده کرده است. امروزه با وجود هواپیما و توسعه در بخش حمل و نقل هوایی، مردم ترجیح می دهند که سفرهایی که به مقاصد دور دارند را با این وسیله نقلیه انجام دهند و از مشکلاتی که حمل و نقل زمینی دارد مانند ترافیک، خستگی و ... در امان باشند. به همین دلیل و با افزایش تقاضای مسافرت های هوایی در اقصی نقاط جهان شرکت های هواپیمایی و فرودگاه هایی برای انجام این پروازها تاسیس و ساخته شده اند.

برخی از این فرود گاه ها براساس تعداد مسافران سالانه نسبت به فرودگاه های دیگر پر رفت و آمد تر می باشند که در این بخش قصد داریم شما را با پنج فرودگاه پر رفت آمد جهان آشنا سازیم.

اگر شما هم قصد سفر به صورت هوایی چه به شهرهای داخلی ایران و چه کشورهای دیگر دارید برای خرید بلیط هواپیما از سایت معتبر بلیتو با قیمت بسیار مناسب و ارزان بلیط هواپیما تهیه کنید.

· فرودگاه بین المللی هارتسفیلد جکسون آتلانتا

این فرودگاه با حدود یک قرن سابقه پرواز در مرکز ایالت جورجیا، در یازده کیلومتری شهر آتلانتا در جنوب شرقی کشور آمریکا قرار دارد با حدود دو هکتار مساحت، شلوغ ترین فرودگاه بین المللی جهان با بیش از 107 میلیون مسافر در سال می باشد.

فرودگاه بین المللی هارتسفیلد جکسون آتلانتا

 

این فرودگاه که به قاره های آسیا، اروپا، آفریقا، آمریکای جنوبی، آمریکای مرکزی و آمریکای شمالی پرواز دارد، دارای پنج باند پروازی که در سال های مختلف به این فرودگاه اضافه شده اند و 192 گیت یا دروازه ورودی می باشد که 152 دروازه آن برای پروازهای داخلی و 40 دروازه برای پروازهای بین المللی مورد استفاده قرار می گیرد.

فرودگاه هارتسفیلد جکسون که بزرگ ترین مرکز ارتباطی قاره آمریکا شمالی به شمار می رود، فرودگاه اصلی شرکت هواپیمایی دلتا (یکی از چهارشرکت های هواپیمایی بزرگ جهان)، شرکت هواپیمایی ایرترن (Air tran airways) و بسیاری از شرکت های هواپیمایی دیگر می باشد که در زمینه اشتغال به عنوان بزرگ ترین مرکز اشتغال در ایالات متحده آمریکا، نزدیک به شصت و سه هزار شغل در بخش های مختلف فرودگاهی نظیر: هتل ها، رستوران ها، مراکز خرید و ... ایجاد کرده است.

· فرودگاه بین المللی پکن چین

فرودگاه بین المللی پکن با 61 سال سابقه، اصلی ترین فرودگاه پایتخت چین می باشد که در 32 کیلومتری شمال شرقی مرکز این شهر واقع شده است و مرکز اصلی هواپیمایی ایرچین (Air China)، خطوط هوایی جنوب چین، خطوط هوایی هینان (hainan airlines)، خطوط هوایی شرق چین می باشد

فرودگاه پکن، شلوغ ترین فرودگاه آسیا، که نزدیک به ده سال است جزء شلوغ ترین فرودگاه های جهان به شمار می رود در آخرین برآورد با حدود صد و یک میلیون جا به جایی مسافر در سال، رتبه دوم را در این لیست به خود اختصاص داده است.

فرودگاه بین المللی شهر پکن کشور چین

 

در این فرودگاه بیش از 550 هزار فروند هواپیما وجود دارد که از سه ترمینالی که در این سال ها و در طی توسعه هایی که صورت گرفته به این فرودگاه اضافه شده اند، جا به جایی مسافران را انجام می دهند. دو ترمینال یک (مخصوص پروازهای داخلی شرکت های بزرگ هینان، تیانجین و پکن ایر لاین) و ترمینال دو (مخصوص پروازهای داخلی و بین المللی که توسط بیش از 35 شرکت هواپیمایی ارائه می شوند) در کنار هم قرار دارند اما ترمینال سه این فرودگاه که در سال 2008 میلادی به این فرودگاه اضافه شده و مساحتی برابر یک میلیون و هفتصد و سیزده هزار متر مربع دارد و به ترمینال اژدها معروف است و یکی از ترمینال های بزرگ جهان است از سه بخش که دو بخش برای پروازهای داخلی و یک بخش برای پروازهای خارجی اختصاص داده شده اند، تشکیل شده است.

علاوه براین ها فرودگاه بین المللی پکن از لحاظ ترافیک محموله ای نیز با بیش از یک و نیم میلیون تن بار جزء شلوغ ترین های جهان می باشد.

· فرودگاه بین المللی دبی امارات متحده عربی

فرودگاه بین المللی دبی که در به طور رسمی در سال 1960 میلادی تاسیس شد، شلوغ ترین فرودگاه خاورمیانه و سومین فرودگاه شلوغ جهان با نزدیک به 90 میلیون نفر مسافر در سال می باشد.

این فرودگاه از سه ترمینال تشکیل شده است که ترمینال شماره سه که در سال 2008 میلادی افتتاح شد بزرگترین ترمینال جهان با مساحتی برابر یک میلیون و پانصد متر مربع می باشد که سالانه 43 میلیون مسافر را می پذیرد و از سه پارکینگ با ظرفیت 1870 ماشین تشکیل شده است و تنها برای پروازهای امارات مورد استفاده قرار می گیرد. ترمینال شماره دو قدیمی ترین ترمینال این فرودگاه می باشد که حدود سه میلیون نفر از این ترمینال که دارای 22 کانتر یا گیت ورود و خروج می باشد، جابه جا می شوند. این ترومینال همچنین به منظور پذیرش 5 میلیون مسافر در سال گسترش و توسعه پیدا کرد و در نهایت ترمینال شماره یک، بزرگ ترین ترمینال پس از ترمینال شماره سه می باشد که به ترمینال شیخ راشد آل مکتوم شهرت دارد و 40 میلیون مسافر در طول سال از این ترمینال جا به جا می شوند و بیش از صد و سه شرکت هواپیمایی در این ترمینال فعالیت دارند.

فرودگاه بین المللی شهر دبی کشور امارات متحده عربی

 

همچنین این فرودگاه که شرکت های معروف و مشهور دبی مانند: امارات فلای دبی در آن فعالیت می کنند از لحاظ میزان حمل بار جزء ده فرودگاه اول جهان می باشد.

· فرودگاه بین المللی لس آنجلس ایالات متحده آمریکا

دومین فرودگاه شلوغ آمریکا و چهارمین فرودگاه شلوغ دنیا با بیش از 87 میلیون نفر مسافر در طول سال، فرودگاه لس آنجلس با کد LAX می باشد که در جنوب وست چستر شهر لس آنجلس ایالت کالیفرنیا واقع شده است .

این فرودگاه که در سال 1928 میلادی تاسیس شد و در طی این سال ها و به مرور توسعه پیدا کرد دارای چهار باند پرواز موازی و 9 ترمینال با 132 گیت ورودی و خروجی می باشد و یکی از دروازه های مهم ورود به کشور آمریکا به شمار می رود.

همچنین این فرودگاه آشیانه ای چهار ناوگان هوایی مهم آمریکا نظیر: دلتا، آلاسکا، امریکن و یونایتد (united) می باشد.

فرودگاه بین المللی لس آنجلس دومین فرودگاه پر تردد

 

در این فرودگاه نیز همانند دیگر فرودگاه های بزرگ و پر رفت و آمد زمینه اشتغال برای بسیاری از افراد در بخش های مختلف فرودگاه همانند فروشگاه ها، رستوران ها، حمل و نقل و ...فراهم می باشد.

· فرودگاه بین المللی هانه دا توکیو کشور ژاپن

این فرودگاه که یکی از دو فرودگاه اصلی شهر توکیو به شمار می رود، پنجمین فرودگاه پر رفت آمد جهان و سومین فرودگاه شلوغ قاره آسیا می باشد که با جا به جایی بیش از 87 میلیون مسافر در سال، رقابت تنگاتنگی با فرودگاه بین المللی لس آنجلس در کسب رتبه چهارم فرودگاه های شلوغ و پر رفت آمد دارد.

این فرودگاه که نزدیک به نود سال از تاسیس آن می گذرد دارای سه ترمینال می باشد که دو ترمینال یک و دو برای پروازهای داخلی و ترمینال سوم که نزدیک به ده سال پیش افتتاح شد، برای پروازهای بین المللی اختصاص داده شده اند.

در هر سه ترمینال امکانات رفاهی برای مسافران از قبیل: بوفه های فروش غذا، رستوران ها، کافی شاپ ها، بخش های اختصاصی برای افراد سیگاری و ... ارائه می شوند.

همچنین در این فرودگاه هتلی زیبا برای اقامت مسافران تاسیس شده است.

منبع : سایت بیلیتو

 

موارد مرتبط

شلوغ ترین فرودگاه های جهان

شلوغ ترین فرودگاه های جهان

امروزه با وجود هواپیما و توسعه در بخش حمل و نقل هوایی، مردم ترجیح می دهند که سفرهایی که به مقاصد دور دارند را با این وسیله نقلیه انجام دهند و از مشکلاتی که حمل و نقل زمینی دارد مانند ترافیک، خستگی و ... در امان باشند. به همین دلیل و با افزایش تقاضای مسافرت های هوایی در اقصی نقاط جهان شرکت های هواپیمایی و فرودگاه هایی برای انجام این پروازها تاسیس و ساخته شده اند.

ادامه مطلب
برترین خطوط هواپیمایی جهان در سال 2019

برترین خطوط هواپیمایی جهان در سال 2019

امروزه سفرهای هوایی جزء جدا نشدنی زندگی روزمره بیشتر مردم به خصوص کسانی که همیشه در حال سفر برای انجام کار و یا گشت و گذار هستند، می باشد. به همین دلیل صنعت حمل و نقل هوایی به یک تجارت پر سود تبدیل شده است و شرکت های هواپیمایی فراوانی را می توان در کل جهان پیدا کرد

ادامه مطلب

0 نظر
نوشتن نظر