بلیط هواپیما | خرید بلیط هواپیما | هتل خارجی | بلیط ارزان

بلیط هواپیما | خرید بلیط هواپیما | هتل خارجی | بلیط ارزان

بلیط هواپیما | خرید بلیط هواپیما | هتل خارجی | بلیط ارزان

کشور ایتالیا

کشور ایتالیا

ایتالیا کشوری با مساحت بالغ بر 300 هزار کیلومتر مربع می باشد که در بخش جنوبی قاره سرسبز اروپا و در مجاورت دریای مدیترانه واقع شده است. این کشور با جمعیتی بیش از 61 میلیون نفر از یک شبه جزیره که شمال آن با کشورهایی نظیر: فرانسه، اسلوونی، سویس و ... هم مرز می باشد و جنوب آن با دریای مدیترانه و دو جزیره بزرگ ساردنی و سیسیل که در دریای مدیترانه قرار گرفته اند و همچنین شهری واقع در کشور سویس به نام کامپیونه د ایتالیا تشکیل شده است. علاوه بر این ها در این کشور دو دولت خود مختار به نام های واتیکان در شهر رم و سان ماریو وجود دارند.

قبل از سفر به کشور ایتالیا لازم است اطلاعات کاملی در مورد ویزای ایتالیا کسب کنید.

موقعیت جغرافیایی کشور ایتالیا در قاره اروپا

 

ایتالیا که از فرهنگ و تمدنی غنی برخوردار است در زمینه های مختلفی مانند: هنر، موسیقی، ورزش و غذا پیشرو می باشد. همچنین این کشور به دلیل داشتن آثار تاریخی به جای مانده از دوران امپراتوری روم و سلطنت یونانی ها، سواحل زیبا بر کرانه دریای مدیترانه و آدریاتیک، داشتن رستوران هایی که بهترین غذاهای ایتالیایی را سرو می کنند، فراوانی جاذبه های تفریحی و گردشگری و همچنین معماری زیبا شهر ها و ...، جزء پنج کشور برتر در زمینه گردشگری و توریسم می باشد که سالانه میلیون ها گردشگر و توریسم به بخش جنوبی قاره آروپا و کشور یبای ایتالیا سفر می کنند.

برای سفر به ایتالیا به صورت هوایی می توانید بلیط ایتالیا را از سایت بیلیتو با قیمت مناسب و ارزان تهیه کنید. همچنین امکان مشاهده و رزرو هتل های این کشور از همین طریق امکان پذیر است.

در این بخش به معرفی برترین جاذبه های گردشگری این کشور پرداخته شده است.

· کولوسئوم

آمفی تئاتر فلاوین یا همان کولوسئوم یکی از برترین و معروفترین جاذبه های گردشگری کشور ایتالیا می باشد که در شهر رم پایتخت ایتالیا قرار دارد. کولوسئوم که مدلی برای زمین ها و استادیوم های ورزشی امروزی بوده است در زمان حکومت امپراتوری عظیم رم، در سال 80 - 72 میلادی و امپراتوری وسپاسیان برای نمایش تئاتر و مسابقاتی مانند: جنگ گلادیاتورها و نبرد بین انسان و حیوانات وحشی و ... بنا شد. البته این ساختمان بزرگ (کولوسئوم) پس از سقوط امپراتوری رم در قرن پنجم میلادی و تا قبل از زلزله ویرانگر قرن پانزدهم میلادی به عنوان مکانی برای زندگی و نگه داری حیوانات و همچنین بخشی به عنوان غرفه ها و فروشگاه های فروش برخی از وسایل و اشیاء و کارگاه ها مورد استفاده قرار می گرفت.

معماری این آمفی تئاتر که 57 متر ارتفاع دارد در نوع خود منحصر به فرد می باشد این ساختمان که بیضی شکل می باشد از سه بخش بیرونی، داخلی و زیر زمینی تشکیل شده است. در واقع بخش بیرونی این بنا که دیوارهای خارجی آن را تشکیل می دهند به سبک معماری یونانی ساخته شده است و هر قسمت از آن به یکی از سبک های دوریک (سبک قدیمی و اصلی معماری یونانی)، ایونی و کورینتی که تلفیقی از دو سبک رومی و یونانی است، بنا شده است.

بخش داخلی آن از یک سن و یا میدان مبارزه بزرگ، جایگاه هایی در چهار سطح که هر سطح آن به گروه خاصی اختصاص داده شده است و بالغ بر 50 هزار نفر را در خود جای می دهد، بیش از هفتاد در ورودی که رفت و آمد را آسانتر کرده اند، تیرک هایی در بخش انتهایی و بالای کلوسئوم برای محافظت از افراد در مقابل اتفاقات احتمالی تشکیل شده است.

جاذبه توریستی کولوسئوم نماد کشور ایتالیا

 

بخش زیر زمینی این بنا نیز که در زیر سن و میدان قرار گرفته است دارای اتاقک ها و تونل هایی است که به عنوان مکانی برای نگهداری حیوانات وحشی و تمرین گلادیاتورها مورد استفاده قرار می گرفتند، می باشد.

این بنا پس از زلزله قرن پانزدهم آسیب ها و خسارت هایی دید اما تا به امروز همچنان پا برچا است و به عنوان یک جاذبه تاریخی توریستی زیبا میزبان میلیون ها نفر از اقصی نقاط جهان می باشد.

· برج پیزا (leaning tower of pisa)

برج پیزا از جاذبه های گردشگری شهر پیزا است که شهرتی جهانی دارد و گردشگران زیادی برای بازدید از این بنا که ارتفاعی بیش از 56 متر دارد به این بخش از کشور زیبای ایتالیا سفر می کنند.

شهرت برج پیزا که از سنگ مرمر سفید و در 8 طبقه ساخته شده است و برای رسیدن به بخش بالای آن باید سیصد پله را بالا رفت، به دلیل نقصی است که در بنای آن رخ داده است در واقع این برج که درسال 1173 میلادی ساخته شد و بنای آن حدود 200 سال به طول انجامید در ابتدای ساخت و ساز و به دلیل سستی خاک در قسمت پی ساختمان، حدود 5 درجه حالت مایل و کج به خود گرفت.

برج پیزا یکی از معروف ترین جاذبه های توریستی کشور ایتالیا

 

همچنین گفته می شد که برج پیزا تا سال 2000 میلادی به طور کامل ویران می شود به همین دلیل کمتر به مسافران و کسانی که برای بازدید از این برج به پیزا آمده بودند اجازه صعود به قسمت بالا داده می شد، اما این برج در سال 1999 میلادی مورد ترمیم و بازسازی قرار گرفت و از ویرانی آن جلوگیری به عمل آمد و امروزه گردشگران می توانند به بخش بالای آن بروند و از دیدن مناظر اطراف لذت ببرند.

· پمپئی (pompei)

یکی از جاذبه های گردشگری کشور ایتالیا که به ثبت سازمان جهانی یونسکو رسیده است، شهر ویران پمپئی می باشد که در نزدیکی کوه آتشفشانی وزوویوس (vesuvius) و در شهر ناپل واقع شده است. این شهر در سال 79 میلادی بر اثر آتشقشانی که رخ داد به طور کامل زیر تلی از خاکستر و دود ناپدید شد که طی این حادثه دو هزار نفر کشته شدند زیرا جمعیت این شهر به دلیل زلزله ای که در اوایل دهه شصت میلادی رخ داد، آسیب فراوانی دید و مردم آن به تدریج در آن سال ها و تا قبل از وقوع آتشفشان از شهر مهاجرت کرده بودند و همچنین در زمان وقوع وقتی نشانه های ابتدایی فوران را مشاهده کردند شروع به ترک شهر کردند اما حدود دو هزار نفر در بین آتش و دود محاصره و بر اثر خفگی کشته شدند.

شهر ویران شده و قدیمی پمپئی جاذبه گردشگری ایتالیا

 

سال ها بعد و سه قرن پس از کشف آن و در اوایل قرن هجدهم میلادی کاوش در این منطقه آغاز شد و کاوشگران توانستند تا به امروز بیش از نصفی از این شهر را بازسازی کنند. البته باستان شناسان در ابتدا هر چیزی را که کشف می کردند به موزه ای در ناپل تحویل می دادند اما از اوایل قرن بیستم باستان شناسان تصمیم گرفتند که هر چیزی را که کشف می کنند در آن منطقه باقی بگذارند تا کسانی که از این منطقه بازدید می کنند معماری و اشیا به جا مانده و مکان های عمومی مانند: آمفی تئاتر ها، معابد، مغازه ها، خانه های این شهر قدیمی را مشاهده نمایند.

· کانال های ونیز (venice canals)

یکی از شهرهای رویایی ایتالیا، شهر آبی ونیز می باشد. در این شهر خیابان ها و کوچه های شهر کانال های کوچک و بزرگ آب می باشند و برای جابه جایی بین بخش های مختلف شهر باید از قایق و یا گوندولا استفاده کرد. همین امر سبب جذابیت بیش از حد این شهر قدیمی با معماری خاص و زیبا شده است.

یکی از جاذبه های تفریحی و گردشگری ونیز و کشور زیبای ایتالیا سوار شدن بر گوندولا و گشت و گذار در کانال های این شهر نظیر: کانال بزرگ (grand canal) که نقش خیابان اصلی این شهر را دارد و در آن بسیاری از قایق های باری و گوندولاهای فراوان را می توان مشاهده کرد که در حال جا به جایی بار یا مسافران و شهروندان این شهر هستند، و دیدن جاذبه های دیگر می باشد.

· ساحل آمالفی (amalfi coast)

سواحل مدیترانه ای ایتالیا از جاذبه های گردشگری پر طرفدار این کشور به شمار می روند که گردشگران زیادی برای تفریح و خوشگذرانی به این بخش ها سفر می کنند.

یکی از سواحل دوست داشتنی ایتالیا، ساحل آمالفی می باشد که در بخش جنوبی شهر ناپل و سورنتو قرار گرفته است. در این ساحل شهرهای کوچک و زیبای زیادی مانند: پوزیتانو، آمالفی بر روی کوه ها و تپه های ساحل قرار گرفته اند. همچنین در این ساحل هتل های زیادی برای اسکان مسافران و گردشگرانی که در فصل های مختلف سال به خصوص تابستان به این بخش از ایتالیا سفر می کنند، تاسیس شده اند.

ساحل زیبای آمالفی کشور ایتالیا

 

علاوه بر این ها گردشگران در این ساحل می توانند به شنا، قایقرانی و تفریحات زیبای آبی بپردازند و از آب و هوای لطیف و زیبای این منطقه لذت کافی را ببرند.

· برکه کومو (lake como)

یکی از زیباترین مناطق ایتالیا که شهر های کوچک و روستاهایی را شامل می شود و توسط کوه ها احاطه شده است، برکه یا دریاچه کومو می باشد.

این منطقه پاتوق افراد ثروتمند در دوره امپراتوری عظیم رم بوده است و در آن زمان بسیاری از باغ ها، ویلاها و قصرهایی که امروزه بر روی عموم مردم باز هستنددر امتداد ساحل این دریاچه و برکه ایجاد شدند.

این منطقه به دلیل آب و هوای دلپذیر شبه مدیترانه ای و باغ های سرسبز سالانه میزبان توریست های زیادی از سراسر دنیا می باشد که برای تفریح و لذت بردن از زیبایی های اطراف این دریاچه عمیق به این بخش از ایتالیا سفر می کنند.

· شهر واتیکان

یکی از جاهایی که توریست ها هنگام سفر به ایتالیا و شهر رم ازآن بازدید می کنند شهر واتیکان می باشد.

شهر واتیکان کوچکترین دولت خود مختار و مستقل با جمعیتی بالغ بر 800 نفر در کل دنیا می باشد که در مرکز پایتخت ایتالیا، شهر رم و در مساحتی برابر با 44 هکتار که توسط دیوارهایی احاطه شده است، قرار گرفته است.

ساختمان های این شهر دارای سبک معماری خاصی می باشند، همچنین در این شهر کوچک آثار هنری و فرهنگی و جاذبه های گردشگری و تفریحی فراوانی نظیر: موزه واتیکان با آثار هنری از مشهورترین هنرمندان، باغ های سرسبز و زیبا، کتابخانه واتیکان، گالری هایی از آثار هنری زیبا و ارزشمند، میدان سن پیترو، کلیسای سیستین که به وسیله نقاشی های هنرمند معروف میکل آنژ تزئین شده است و ... وجود دارند.

· باغ های بوبولی (boboli gardens)

باغ های بوبولی از باغ های مشهور در جهان می باشند که در شهر فلورانس ایتالیا و درکنار قصر پیتی (pitti palace) واقع شده اند. این باغ ها در قرن شانزدهم میلادی توسط خانواده مدیسی (medici) که یکی از خانواده های معروف شهر فلورانس بوده اند تاسیس شدند. در این باغ ها مجموعه ای از مجسمه ها و تندیس هایی قرن های شانزدهم و هجدهم میلادی و همچنین آثاری مربوط به دوران امپراتوری روم قرار داده شده اند.

علاوه بر این ها در این باغ ها فواره های آبی بسیاری وجود دارند که بر زیبایی این مکان سرسبز افزوده اند.

امروزه این باغ پر گل و گیاه با محیطی عالی و دوست داشتنی، مکان بسیار مناسبی برای گشت و گذار و تفریحات خانوادگی می باشد.

منبع : سایت بیلیتو

موارد مرتبط

شلوغ ترین فرودگاه های جهان

شلوغ ترین فرودگاه های جهان

امروزه با وجود هواپیما و توسعه در بخش حمل و نقل هوایی، مردم ترجیح می دهند که سفرهایی که به مقاصد دور دارند را با این وسیله نقلیه انجام دهند و از مشکلاتی که حمل و نقل زمینی دارد مانند ترافیک، خستگی و ... در امان باشند. به همین دلیل و با افزایش تقاضای مسافرت های هوایی در اقصی نقاط جهان شرکت های هواپیمایی و فرودگاه هایی برای انجام این پروازها تاسیس و ساخته شده اند.

ادامه مطلب
برترین خطوط هواپیمایی جهان در سال 2019

برترین خطوط هواپیمایی جهان در سال 2019

امروزه سفرهای هوایی جزء جدا نشدنی زندگی روزمره بیشتر مردم به خصوص کسانی که همیشه در حال سفر برای انجام کار و یا گشت و گذار هستند، می باشد. به همین دلیل صنعت حمل و نقل هوایی به یک تجارت پر سود تبدیل شده است و شرکت های هواپیمایی فراوانی را می توان در کل جهان پیدا کرد

ادامه مطلب

0 نظر
نوشتن نظر