بلیط هواپیما | خرید بلیط هواپیما | هتل خارجی | بلیط ارزان

بلیط هواپیما | خرید بلیط هواپیما | هتل خارجی | بلیط ارزان

بلیط هواپیما | خرید بلیط هواپیما | هتل خارجی | بلیط ارزان

انواع کلاس های پروازی شرکت های هواپیمایی

انواع کلاس های پروازی شرکت های هواپیمایی

امروزه هواپیما به یکی از پرطرفدارترین وسایل نقلیه در جهان بدل شده است که به وسیله آن مردم به راحتی و در زمانی کوتاه از نقطه ای به نقطه ای دیگر از جهان سفر می کنند.

همه ی افراد هنگام که تصمیم به سفر می گیرند، تمام شرایط برای شروع یک سفر از جمله: انتخاب وسیله نقلیه مناسب براساس فاصله مکانی مبدا تا مقصد، انتخاب مکانی مناسب برای اسکان، شرایط جوی و آب و هوایی مسیر و شهر مورد نظر، مقدار هزینه ای که قرار است برای این کل مسافرت صرف کنند و ... را مورد بررسی قرار می دهند.

افرادی که قصد مسافرت با هواپیما را دارند هنگام تهیه بلیط با دو نوع پرواز چارتری و سیستمی مواجه می شوند. که به دلخواه و براساس شرایطی که دارند، یکی از آن دو را انتخاب می کنند.

در واقع هنگامی که هدف مسافرت کاری و براساس برنامه ای منظم و از پیش تعیین شده باشد، بهترین انتخاب، پروازهای سیستمی می باشند، زیرا این نوع پروازها طبق برنامه انجام می شوند. و احتمال لغو و یا تغییر در زمان پرواز کمتر می باشد.

اما اگر قصد از مسافرت تفریح و گشت و گذار باشد بهتر است بلیط چارتری که قیمتی بسیار کمتر از بلیط های سیستمی دارد، خریداری شود.

تفاوت بلیط های چارتری و سیستمی

درحقیقت این دو نوع بلیط از شرکت های هواپیمایی خریداری می شوند. اما تفاوت آنها در این است که بلیط های سیستمی را شخص به صورت مستقیم از دفاتر شرکت هواپیمایی خریداری می کنند و نرخ آن برای افراد مختلف (خردسالان،کودکان و بزرگسالان) متفاوت است و تا لحظه ی آخر مسافران می توانند در صورت پشیمانی از مسافرت با پرداخت خسارت آن را لغو کنند، ولی بلیط های چارتری این گونه نیستند آن ها توسط آژانس ها به صورت کلی خریداری شده و با قیمتی کمتر نسبت به بلیط های سیستمی به فروش می رسند.

تفاوت بین بلیط های چارتری و سیستمی

 

 این بلیط ها نرخ یکسانی برای تمامی افراد دارند و نوسان قیمت زیادی دارند و مسافران نمی توانند آن ها را لغو و پول خود را پس بگیرند.

کلاس های پروازی

هنگام خریداری بلیط هواپیما مشاهده می شود که برخی از بلیط ها با قیمتی کمتر و برخی با قیمتی بسیار بالاتر به فروش می رسند، تفاوت آن ها در چیست؟

در واقع برخی از شرکت های هواپیمایی برای راحتی حال مسافران شرایط و سرویس هایی را فراهم و ارائه می کنند، که براساس همین شرایط و سرویس های ارائه شده، هواپیما به چندین بخش یا کلاس به نام های فرست کلاس (first class)، کلاس تجاری (business class) و کلاس اکونومی (economy class) می شود.

· F یا First class

اصولا بلیط های این بخش از هواپیما توسط افراد ثروتمند، سیاستمدار ها و سرمایه گذاران بزرگ خریداری می شوند. در این بخش هر مسافر قسمتی خصوصی و اتاق مانند برای خود دارد که در آن وسایلی از قبیل: لپ تاپ با قابلیت اتصال به اینترنت، تلویزیون، صندلی های راحتی با قابلیت تخت خواب شو، سرویس بهداشتی مجزا و ... یافت می شوند.

کلاس پروازی فرست کلاس | First class

 

همچنین در این کلاس سرو غذا به انتخاب مسافر و براساس منوی غذایی تعیین شده می باشد و نقل و انتقال مسافران از فرودگاه به هواپیما و به عکس به طور مجزا صورت می گیرد.

· C یا Bussiness class

این کلاس کمی ارزانتر از فرست کلاس است که همین امر سبب شده سرویس ها و امکانات رفاهی کمتری در اختیار مسافران قرار گیرد. این بخش در کابینی جدا و در قسمت جلویی کلاس اکونومی قرار گرفته است. در این بخش صندلی های مبله مانند مسافران در کنار هم ولی جدا از هم قرار گرفته اند.

کلاس پروازی بیزینس کلاس | business class

 

برخی از وسایل رفاهی همانند: تلویزیون و سرویس بهداشتی به صورت مشترک مورد استفاده قرار می گیرند، همچنین در این بخش همانند فرست کلاس، سرو غذا بر اساس منو تعیین شده و به انتخاب مسافر می باشد اما کیفیت غذایی آن نسبت به بخش f کمتر است.

· Y یا Economy class

این کلاس که پایین ترین سطح سرویس دهی را دارد از صندلی هایی ساده تشکیل شده است و مسافران در کنار هم قرار گرفته اند.

کلاس پروازی اکونومی | economy class

 

در کلاس اکونومی سرویس بهداشتی بین تمام مسافرین مشترک است و سرو غذا بدون نظر خواهی از مسافران انجام می گیرد.

سایت بیلیتو یکی از معتبر ترین و مناسب ترین سایت های فروش بلیط هواپیما در حال ارائه خدمات انواع بلیط هواپیما به مسافران و گردشگران است. پس اگر قصد خرید بلیط هواپیما دارید، پیشنهاد می کنیم حتما یکبار از این سایت دیدن کنید.

منبع : سایت بیلیتو

موارد مرتبط

شلوغ ترین فرودگاه های جهان

شلوغ ترین فرودگاه های جهان

امروزه با وجود هواپیما و توسعه در بخش حمل و نقل هوایی، مردم ترجیح می دهند که سفرهایی که به مقاصد دور دارند را با این وسیله نقلیه انجام دهند و از مشکلاتی که حمل و نقل زمینی دارد مانند ترافیک، خستگی و ... در امان باشند. به همین دلیل و با افزایش تقاضای مسافرت های هوایی در اقصی نقاط جهان شرکت های هواپیمایی و فرودگاه هایی برای انجام این پروازها تاسیس و ساخته شده اند.

ادامه مطلب
برترین خطوط هواپیمایی جهان در سال 2019

برترین خطوط هواپیمایی جهان در سال 2019

امروزه سفرهای هوایی جزء جدا نشدنی زندگی روزمره بیشتر مردم به خصوص کسانی که همیشه در حال سفر برای انجام کار و یا گشت و گذار هستند، می باشد. به همین دلیل صنعت حمل و نقل هوایی به یک تجارت پر سود تبدیل شده است و شرکت های هواپیمایی فراوانی را می توان در کل جهان پیدا کرد

ادامه مطلب

0 نظر
نوشتن نظر