بلیط هواپیما | خرید بلیط هواپیما | هتل خارجی | بلیط ارزان

بلیط هواپیما | خرید بلیط هواپیما | هتل خارجی | بلیط ارزان

بلیط هواپیما | خرید بلیط هواپیما | هتل خارجی | بلیط ارزان

چگونه ارزان ترین بلیط هواپیما را تهیه کنیم؟!

چگونه ارزان ترین بلیط هواپیما را تهیه کنیم؟!

یکی از نکاتی که در تهیه بلیط هواپیما به آن توجه می شود نرخ و قیمت بلیط بوده است و همیشه افراد در پی یافتن بلیط هایی با قیمت مناسب بوده اند، امروزه و با افزایش قیمت بلیط خطوط هوایی، مردم بیش از پیش به دنبال بلیط هایی با قیمت ارزان تر هستند. در این بخش به شما راه کارهایی پیشنهاد می شوند تا با به کار بستن آن ها بتوانید بلیطی با قیمتی مناسب و ارزانتر تهیه کنید.

· بهترین زمان برای شروع جستجو

اگر در حال برنامه ریزی برای یک پرواز داخلی هستید، بهترین زمان برای شروع جستجوی بلیط حدود شش هفته یا یک ماه و نیم قبل از تاریخ سفر می باشد، سعی کنید تا زمانی که خرید خود را انجام نداده اید، هر هفته پروازهای شرکت های هواپیمایی مختلف را بررسی کنید زیرا برخی از شرکت ها و ایر لاین ها در زمان خاصی تخفیقات ویژه ای را بر روی بلیط های خود اعمال می کنند.

بهترین زمان برای جستجو بلیط هواپیما قبل از سفر

 

حال اگر قصد سفر به کشورهای دیگر را داشته باشید لازم است جستجوی خود برای یافتن بلیط ارزان و با قیمت مناسب را از حدود 6 ماه قبل تر از موعد سفر آغاز کنید. البته ممکن است به نظر برسد که شش ماه وقت برای جستجوی بلیط زمان زیادی است در حالی که اینگونه نیست و به شما این اجازه داده می شود که بررسی های بیشتری را در انتخاب بلیط داشته باشید و خرید مناسب و به صرفه تری را انجام دهید.

مطالبی که تا الان گفته شد برای کسانیست که قصد اولین سفر خود با هواپیما را دارند، واضح است کسانی که قبلا سفرهای متعدد هوایی داشته اند شرکت ها و سایت های معتبر را شناسایی کرده و مشتری دائمی آنها شده اند

· زمان مناسب برای تهیه بلیط

پس از جستجو، سعی کنید بلیط خود را برای پروازهای داخلی دو هفته قبل از پرواز و برای مسافرت های بین المللی دو تا سه ماه قبل تر، تهیه کنید، زیرا اغلب شرکت های هواپیمایی در این بازه های زمانی قیمت بلیط های خود را ثابت نگه می دارند.

این کار به خصوص برای پروازهایی که در فصل های پر رفت و آمد مانند تابستان و بهار و یا در بازه ی زمانی تعطیلات رسمی صورت می گیرند، بهترین راه حل می باشد، زیرا اغلب در این زمان ها با نزدیک شدن به زمان سفر قیمت بلیط افزایش پیدا می کند.

زمان مناسب برای تهیه بلیط هواپیما چه موقع است؟

 

حال اگربه دلیل فراموشی موفق به تهیه بلیط نشده اید بهترین راه حل خرید بلیط 24 ساعت قبل از پرواز می باشد زیرا بسیاری از ایرلاین ها تخفیف چشمگیری در قیمت بلیط اعمال می کنند تا صندلی های پرواز پر شوند. البته این احتمال نیز وجود دارد که اگر شما تا لحظه آخر منتظر بمانید، قیمت بلیط به طور ناگهانی افزایش پیدا می کند و شما مجبور به خرید بلیط گران قیمت شوید.

· بررسی تاریخ های جایگزین

اگر برنامه سفر شما انعطاف پذیر است، بررسی تاریخ های جایگزین برای پیدا کردن بلیط ارزان، یکی از بهترین راه حل ها می باشد. به طور مثال شما بازه ی زمانی رفت و برگشت خود را یک بهمن تا بیستم بهمن ماه تعیین کرده باشید که ممکن است مجبور باشید یک میلیون و پانصد هزار تومان برای خرید بلیط پرداخت کنید. حال اگر بازه سفر خود را یکی دو روز کم و بیش کنید و براساس بلیط هواپیما روزهای رفت و برگشت را انتخاب کنید ممکن است چند صد هزار تومان در هزینه سفر شما صرفه جویی شود.

· انتخاب پروازهایی که در ساعات که کمتر متقضی دارند انجام می شوند.

یکی دیگر از راه حل های احتمالی در کاهش قیمت بلیط، انتخاب زمان پرواز در طی 24 ساعت شبانه روز می باشد. اگر دیر و یا زود رسیدن به مقصد برای شما تفاوتی نداشته یاشد می توانید پروازهایی را انتخاب کنید که در ساعت های محبوب و پرتقاضا برای پرواز نباشد. به طور مثال پروازهای آخر شب نرخ کمتری نسبت به پرواز های ساعت ده صبح دارند.

· استفاده از حالت ناشناس مرورگر هنگام جستجوی بلیط

هنگام جستجوی اینترنتی و ورود به سایت های شرکت های هواپیمایی و فروش بلیط، سعی کنید از حالت ناشناس مرورگر استفاده کنید زیرا برخی از این سایت ها هنگامی که شما چندین بار وارد سایت شوید و برای پرواز مشخصی جستجو را انجام دهید، کوکی ها و اطلاعات شما را ذخیره می کند و دفعه بعد به طور خودکار قیمت بلیط را افزایش می دهد.

· مقایسه قیمت بلیط درسایت های شرکت های هواپیمایی و سایت های فروش بلیط

مقایسه قیمت سایت های شرکت های هواپیمایی و سایت های فروش بلیط که بلیط همه ی ایرلاین ها را به شما نشان خواهد داد.

در واقع استفاده از سایت های فروش بلیط به شما کمک می کند که قیمت پرواز خاصی را برای چند شرکت هواپیمایی در کنار یکدیگر مشاهده کنید و بتوانید بلیط ارزانتر را تهیه کنید. همچنین برخی از این سایت ارزانترین پروازها در طی دوره یک ماهه را برای بازدید کننده ارائه می کند. که شما می توانید با مشاهده این پروازها مناسب ترین پرواز را انتخاب نمایید. سایت بیلیتو و آژانس پرنیان سفر مفتخر است ارزانترین بلیط هواپیما را در همه مسیرها بخصوص مسیرهای خارجی به شما ارائه کند.

مقایسه قیمت بلیط در سایت ها و شرکت های هواپیمایی مختلف

 

علاوه بر این ها برخی شرکت های هواپیمایی تخفیفات ویژه ای را برای کسانی که به طور مستقیم از سایت آن شرکت بلیط خود را تهیه کند، انجام می دهد. پس توصیه می شود قبل از قطعی کردن خرید از سایت های جمعی به سایت آن شرکت هواپیمایی نیز مراجعه شود.

· انتخاب پروازهایی با کمترین امکانات

یکی دیگر از کارها برای کاهش قیمت بلیط انتخاب پروازهایی است که امکانات رفاهی کمتری را در طول پرواز به مسافر ارائه می دهند، می باشد. با انتخاب این پروازها ممکن است تنها نصفی از بودجه مشخص شده برای بلیط را لازم باشد بپردازید.

· ثبت نام در سایت ها و اطلاع از قیمت ها از طریق ایمیل

شما می توانید با وارد کردن ایمیل خود و همچنین مشخص کردن پرواز مورد نظر، ایمیل هایی را به صورت روزانه دریافت کنید که اطلاعاتی درباره قیمت به روز شده پرواز مورد نظر را به شما ارائه می دهد.

امروزه و با افزایش شبکه های مجازی شما می توانید به کانال ها و یا گروههای اطلاع رسانی قیمت بلیط های پرواز بپیوندید.

· استفاده از تخفیفات مشخص شده برای قشر و زمان های خاص

برخی از خطوط هواپیمایی تخفیفاتی را برای قشر خاصی از مردم مانند: جانبازان، معلولان، فرزندان شهدا و ... و یا در زمان خاصی مانند: سالروز تاسیس آن شرکت هواپیمایی ارائه می دهد. شما می توانید با مطالعه شرایط تخفیف مشاهده کنید که آیا این تخفیف ها شامل حال شما می شوند یا نه.

· اطلاع از هزینه بار هواپیمایی

برخی از شرکت های هواپیمایی هزینه ی اضافه تری را برای بارها تعیین می کنند که این امر سبب می شود قیمت بلیط پرواز بسیار گرانتر شود. پس توصیه می شود از بردن لوازم غیر ضروری پرهیز شود و یا اگر مجبور به بردن بار هستید ابتدا از نرخ بار آن شرکت هواپیمایی مطلع شوید و سپس بلیط خود را تهیه کنید.

در انتها امیدواریم با به کار بستن این راه حل ها بلیطی مناسب و ارزان را بتوانید تهیه کنید.

منبع : سایت بیلیتو

موارد مرتبط

شلوغ ترین فرودگاه های جهان

شلوغ ترین فرودگاه های جهان

امروزه با وجود هواپیما و توسعه در بخش حمل و نقل هوایی، مردم ترجیح می دهند که سفرهایی که به مقاصد دور دارند را با این وسیله نقلیه انجام دهند و از مشکلاتی که حمل و نقل زمینی دارد مانند ترافیک، خستگی و ... در امان باشند. به همین دلیل و با افزایش تقاضای مسافرت های هوایی در اقصی نقاط جهان شرکت های هواپیمایی و فرودگاه هایی برای انجام این پروازها تاسیس و ساخته شده اند.

ادامه مطلب
برترین خطوط هواپیمایی جهان در سال 2019

برترین خطوط هواپیمایی جهان در سال 2019

امروزه سفرهای هوایی جزء جدا نشدنی زندگی روزمره بیشتر مردم به خصوص کسانی که همیشه در حال سفر برای انجام کار و یا گشت و گذار هستند، می باشد. به همین دلیل صنعت حمل و نقل هوایی به یک تجارت پر سود تبدیل شده است و شرکت های هواپیمایی فراوانی را می توان در کل جهان پیدا کرد

ادامه مطلب

0 نظر
نوشتن نظر