بلیط هواپیما | خرید بلیط هواپیما | هتل خارجی | بلیط ارزان

بلیط هواپیما | خرید بلیط هواپیما | هتل خارجی | بلیط ارزان

بلیط هواپیما | خرید بلیط هواپیما | هتل خارجی | بلیط ارزان

کلیسای سن مارکو شهر ونیز ایتالیا

کلیسای سن مارکو شهر ونیز ایتالیا

شهر ونیز ایتالیا یکی از قدیمی ترین بنادر و مراکز گردشگری و فرهنگی در جهان می باشد که در بخش شمالی دریای آدریاتیک و در استان ونتو واقع شده است و ششمین شهر بزرگ این استان به شمار می رود که از 180 جزیره کوچک که به وسیله پل ها و کانال هایی به هم متصل می شوند تشکیل شده است. مردم این شهر عموما ایتالیایی صحبت می کنند اما در دهه های اخیر و به دلیل ازدیاد گردشگران در این منطقه صحبت به زبان انگلیسی نیز کمی رواج پیدا کرده است.

معماری بناها و ساختمان های این شهر نیز به دلیل قدمتی که دارد (تاسیس شهر به قرن پنجم میلادی بر می گردد) در نوع خود منحصر به فرد و زیبا می باشد.

ونیز که به ملکه دریای آدریاتیک شهرت دارد دارای جاذبه های گردشگری و تفریحی زیادی همانند: بازارهایی مواد غذایی تازه، کلیساها، میدان معروف سن مارکو می باشد، همچنین در طول سال جشنواره های زیادی مانند: جشنواره فیلم ونیز، فستیوال سالانه ونیز و ... در این شهر برگزار می گردند.

همه ی این جاذبه ها و زیبایی ها به علاوه گشت و گذار در کانال های آبی که نقش خیابان ها و کوچه های این شهر را ایفا می کنند و لذت بردن از آب و هوای دلپذیر این منطقه که هیچ وسیله نقلیه دود آزائی مانند: ماشین، موتور سیکلت و ... در آن یافت نمی شود، سبب شده اند که ونیز به یکی از قطب های گردشگری در ایتالیا و جهان تبدیل شود.

برای کسب اطلاعات کامل در مورد نحوه اخذ ویزای ایتالیا ، خرید بلیط ایتالیا و یا رزرو هتل در ایتالیا با قیمتی مناسب و ارزان، می توانید به سایت بیلیتو مراجعه کنید.

کلیسای سن مارکو (san marco basilica)

کلیسای سن مارکو در مجاورت قصر دوک و در لبه و کناره کانال بزرگ (grand canal) شهر زیبای ونیز قرار گرفته است این کلیسا برای هنر و معماری زیبای آن و تاریخی که دارد، در سطح جهان شناخته شده است.

گفته می شود در ابتدای قرن نهم میلادی تاجران ونیزی آثار و بقایا و عتیقه های به جای مانده از سنت مارک که یکی از قدیسین مسیحی بوده است را به صورت قاچاق از اسکندریه به ونیز می آورند. آن ها برای نگه داری این آثار کلیسایی در نزدیکی قصر دوک بنا کردند. در این کلیسا پس از حدود 150 سال، یعنی در ابتدای قرن یازدهم میلادی آتش سوزی رخ می دهد که خرابی هایی به بار می آورد.

 

کلیسای زیبای سن مارکو شهر ونیز

کلیسای زیبای سن مارکو شهر ونیز

در آن زمان دوک دومنیکو کانتارینی بر این شهر حکومت می کرد او دستور بازسازی این کلیسا را صادر کرد و همچنین به همه ی کشتی ها تجاری دستور داد که هر چیز قیمتی و قدیمی را برای تزئین این کلیسا از شهر ها و کشورهای دیگر با خود بیاورند که طیق این دستور بیش از 500 ستون از سنگ های مرمر عجیب و کمیاب، سنگ آذرین، مرمر سفید و یشم سبز از کشورهای شرقی آورده شده اند .

بنایی که امروزه به عنوان کلیسای سن مارکو شناخته می شود، پی و بنای اصلی آن، از قرن یازدهم میلادی، باقی مانده است. این کلیسا در طی قرن های یازدهم تا اوایل قرن هجدهم به عنوان عبادتگاه قصر دوک مورد استفاده قرار می گرفت و اشیاء و وسایلی که در تزئین آن استفاده شده اند در طی این چند قرن، به خصوص در قرن سیزدهم میلادی، به تدریج به آن اضافه می شدند، همچنین بیشتر قسمت های این کلیسا نیز به سبک بیزانس و گوتیک مورد بازسازی و ترمیم قرار گرفتند. این کلیسای زیبا که با بهترین اشیاء و مصالح تزئین و بنا شده است، در نهایت، ابتدای قرن نوزدهم میلادی به صورت مستقل و جدا از قصر دوک مورد استفاده قرار گرفت.

معماری کلیسای سن مارکو

طرح اصلی این بنا به صورت یک صلیب یونانی و برگرفته از سبک معماری کلیساهای قسطنطنیه می باشد. این کلیسا از پنج گنبد بزرگ به سبک معماری روم شرقی (بیزانتین- بیزانس) تشکیل شده است که یک گنبد بزرگ در بخش مرکزی صلیب و چهار گنبد دیگر بر روی بازوهای صلیب بنا شده اند.

در بخش بیرونی و نمای این کلیسا سنگ های مرمر و موزائیک های زیبا و رنگی به کار رفته اند و بر سر در ورودی نیز چهار تندیس اسب قرار داده شده اند که مربوط به قرن سیزدهم میلادی می باشند که پس از حمله ناپلئون به ایتالیا، این تندیس ها به عنوان غنیمت جنگی به فرانسه انتقال داده شدند. اما این مجسمه ها پس از انقلاب فرانسه دوباره به ونیز و کلیسای سنت مارک برگردانده شدند.

 

معماری داخلی کلیسای سن مارکو شهر ونیز کشور ایتالیا

معماری داخلی کلیسای سن مارکو شهر ونیز کشور ایتالیا

راهروی ورودی این کلیسا نیز توسط سنگ های مرمر قرن های یازدهم و دوازدهم به صورت طرح های هندسی زیبا پوشانده شده اند. همچنین موزائیک های طلا کاری شده قرن دوازدهم میلادی دیوارها و سقف این کلیسا را پوشش داده اند که هر بخش از این موزائیک ها و نقاشی های روی آن ها داستانی را روایت می کند.

علاوه بر این ها محراب کلیسا به وسیله تابلو و پنل طلایی و سنگ های قیمتی به زیبایی ترئین شده است. همچنین در این کلیسا بخشی به عنوان موزه و یا خرانه وجود دارد که در آن اشیاء قیمتی و غارت شده در طی این سال ها، نگهداری می شوند.

منبع : سایت بیلیتو

موارد مرتبط

شلوغ ترین فرودگاه های جهان

شلوغ ترین فرودگاه های جهان

امروزه با وجود هواپیما و توسعه در بخش حمل و نقل هوایی، مردم ترجیح می دهند که سفرهایی که به مقاصد دور دارند را با این وسیله نقلیه انجام دهند و از مشکلاتی که حمل و نقل زمینی دارد مانند ترافیک، خستگی و ... در امان باشند. به همین دلیل و با افزایش تقاضای مسافرت های هوایی در اقصی نقاط جهان شرکت های هواپیمایی و فرودگاه هایی برای انجام این پروازها تاسیس و ساخته شده اند.

ادامه مطلب
برترین خطوط هواپیمایی جهان در سال 2019

برترین خطوط هواپیمایی جهان در سال 2019

امروزه سفرهای هوایی جزء جدا نشدنی زندگی روزمره بیشتر مردم به خصوص کسانی که همیشه در حال سفر برای انجام کار و یا گشت و گذار هستند، می باشد. به همین دلیل صنعت حمل و نقل هوایی به یک تجارت پر سود تبدیل شده است و شرکت های هواپیمایی فراوانی را می توان در کل جهان پیدا کرد

ادامه مطلب

0 نظر
نوشتن نظر