بلیط هواپیما | خرید بلیط هواپیما | هتل خارجی | بلیط ارزان

بلیط هواپیما | خرید بلیط هواپیما | هتل خارجی | بلیط ارزان

بلیط هواپیما | خرید بلیط هواپیما | هتل خارجی | بلیط ارزان

آشنایی با شهر اتاوا کشور کانادا

آشنایی با شهر اتاوا کشور کانادا

کانادا دومین کشور پهناور جهان پس از کشور روسیه با مساحتی نزدیک به ده میلیون کیلومتر مربع و جمعیتی بالغ بر 36 میلیون نفر می باشد که در بخش شمالی قاره ی آمریکای شمالی واقع شده است. این کشور از شمال به اقیانوس منجمد شمالی از جنوب به کشور ایالات متحده آمریکا و از بخش های شرقی و غربی به اقیانوس های اطلس و آرام منتهی می شود.

نظام حاکم بر این کشور دولت فدرال، دموکراتیک و پادشاهی دستوری (مشروطه) می باشد، همچنین زبان های فرانسوی و انگلیسی دو زبان رسمی کانادا به شمار می آیند.

شهر اتاوا (ottawa)

شهر اتاوا که در اوایل قرن نوزدهم میلادی تاسیس شد، پایتخت اداری و سیاسی کشور کانادا می باشد که در بخش جنوب شرقی این کشور و در استان انتاریو و در نزدیکی شهر تورنتو و مرز بین کشورهای کانادا و آمریکا، در محل تلاقی سه رودخانه اتاوا، گاتینئو (gatineau) و استان کبک واقع شده است. این شهر با مساحتی نزدیک به سه هزار کیلومتر مربع و جمعیتی بیش از یک میلیون نفر، چهارمین شهر بزرگ این کشور است که به دلیل کم بودن میزان جرایم ثبت شده در این شهر و همچنین کاهش نرخ بیکاری، وجود امنیت و همبستگی بین نژاد های مختلف، پیشرفت در زمینه فناوری و ...، یکی از سریع ترین شهرهای رو به رشد در کانادا و جهان می باشد.

 

موقعیت شهر اتاوا در نقشه کشور کانادا

 

مراکز سیاسی فراوانی مانند: هیئت پارلمان، دفتر نخست وزیر، دیوان عالی و ... در این شهر قرار دارند و از ویژگی های بارز این شهر در سطح جهانی می توان وجود نمایشگاه ها، موزه ها، جشنواره های هنری و همچنین وجود کانال ریدو که در فصل زمستان به بزرگ ترین مرکز اسکی طبیعی تبدیل می شود، اشاره کرد.

علاوه بر این پایتخت کانادا در حوزه فناوری رشد چشمگیری دارد، همچنین در اتاوا دانشمندان و مهندسان زیادی زندگی می کنند.و طبق تحقیقات انجام شده افرادی که دارای مدرک دکترا هستند در این شهر نسبت به شهرهای دیگر کانادا بیشتر می باشد.

نام اتاوا از کلمه اوداوا در زبان سرخ پوستان بومی آمریکای شمالی، الگونکوین ها (اولین ساکنان شهر اتاوا) گرفته شده است که به معنای تجارت می باشد.

تاریخچه مختصری درباره اتاوا

آلگاکوین ها (algaquin) سرخ پوستان بومی قاره آمریکا، که به تاجری و تجارت شهرت داشتند، اولین کسانی بودند که در اواسط قرن هفدهم میلادی به این شهر آمده و در کنار رودخانه اتاوا سکونت کردند و به تجارت خز محلی مشغول شدند.

نام این شهر برای اولین بار در سال 1613 میلادی و در نوشته های کاشف فرانسویی ساموئل د شامپلین (samuel de shamplin) که مستعمره جدید فرانسه را بنا نهاد، آورده شده است.

این شهر به مدت حدود دو قرن یعنی تا اواخر قرن هجدهم و اوایل قرن نوزدهم میلادی به دلیل تجارت خز و رودخانه اتاوا از اهمیت زیادی برخوردار بود و اروپاییان زیادی از کشورهایی مانند ایرلند و فرانسه برای تجارت و کسب و کار به این شهر رفت و آمد می کردند. پس از آن و طبق معاهده پاریس فرانسه این شهر را که مستعمره خودش بود به کشور بریتانیا بخشید.

در سال 1800میلادی اولین شهر این منطقه (امروزه hall city نام دارد)، در بخش شمالی رودخانه اتاوا و توسط کشاورزانی که از ماساچوست آمده بودند تاسیس شد. در بخش جنوبی رودخانه که محل تاسیس اتاوای امروزی است، در دهه بعد و زمانی که انگلیسی ها دستور دادند که رودخانه ریدو به کانالی با 203 کیلومتر طول تبدیل شود تا مسیری جایگزین برای حمل و نقل باشد، روستایی برای کارگران و سربازان در آن محل تاسیس شدکه آن را بایتون (bytown) نامیدند. پس از ان و در سال 1850 میلادی این روستا به شهر تبدیل شد که پنج سال بعد از تبدیل شده به شهر نام آن به اتاوا تغییر پیدا کرد و دو سال بعد یعنی در سال 1857 میلادی به دستور ملکه ویکتوریا به عنوان پایتخت کانادا انتخاب گردید. البته با وجود رقابت بین شهرهای تورنتو، کبک و اتاوا، اتاوا قوی ظاهر شد و پس از استقلال کانادا در سال 1867 میلادی نیز این شهر همچنان به عنوان پایتخت این کشور تا به امروز باقی ماند.

آب و هوا شهر اتاوا

شهر اتاوا دارای آب و هوای قاره ای مرطوب می باشد، که زمستانی بسیار سرد و تابستانی گرم تر از دیگر شهرهای استان انتاریو دارد.

دمای این شهر در فصل زمستان به طور متوسط به 15- درجه سانتی گراد می باشد و روزهای برفی زیادی را تجربه می کند همچنین دمای آن در فصل تابستان به 26 درجه سانتی گراد بالای صفر می رسد.

 

آب و هوای شهر اتاوا کشور کانادا

 

همچنین این شهر در فصل بهار و پاییز دارای آب و هوای معتدل با درجه حرارت روزانه بین 10 تا 12 درجه سانتی گراد می باشد.

میزان بارش سالانه در این شهر 869.5 میلی متر می باشد. میزان آلودگی در آن کمتر از شهر هایی مانند تورنتو می باشد و ازآب و هوای سالم تری برخوردار می باشد.

اقتصاد شهر اتاوا

تولید ناخالص داخلی شهر اتاوا 40 میلیارد دلار می باشد و اقتصاد این شهر بیشتر وابسته به فناوری و دولت فدرال می باشد در واقع منابع اصلی درآمد و اشتغال این شهر می باشند که حدود 37 درصد از تولید ناخالص داخلی شهر را به خود اختصاص داده اند. البته در کنار تکنولوژی و دولت فدرال، بخش های دیگری نظیر: کشاوری که 400 میلیون دلار را برای خزانه مالی دولت به ارمغان می آورد، گردشگری، بهداشت، تجارت، ساخت و ساز، آموزش و ... نیز به تولید ناخالص داخلی شهر کمک می کنند.

اقتصاد در اتاوا رشد پایداری دارد و نرخ بیکاری در این شهر به دلیل وجود زمینه های اشتغال فراوان، آب و هوای مناسب و امنیت، کم می باشد. همچنین امروزه این شهر با ایجاد زیر ساخت های مناسب گردشگری در این بخش نیز رشد خوبی داشته است.

در بخش آموزش و تحصیل نیز به دلیل وجود دانشگاه های معتبری نظیر: دانشگاه اتاوا و دانشگاه کارلتون و سیستم آموزشی با سطح کیفیت عالی، یکی از مقاصد مهم برای مهاجرت تحصیلی به شمار می رود و سالانه دانشجویان فراوانی از سراسر دنیا این شهر را برای تحصیل انتخاب می کنند و جذب و بورسیه دانشگاه های اتاوا می شوند. که همین مهاجرت ها به اقتصاد این شهر کمک به سزایی می کند.

گردشگری در شهر اتاوا

در شهر اتاوا جاذبه های گردشگری، تاریخی، تفریحی و فرهنگی فراوانی از قبیل: کلیسای نوتردام، کانال ریدو، ساختمان های تاریخی پارلمان، بازار های سنتی و ... وجود دارد که سبب شده گردشگران فراوانی از نقاط مختلف جهان برای گذراندن تعطیلات و تفریح به این شهر از کشور کانادا سفرکنند.

در این بخش به معرفی برخی از اماکن گردشگری این شهر پرداخته می شود.

  • کانال ریدو (Rideau Canal)

کانال ریدو یکی از جاذبه های گردشگری و تفریحی شهر اتاوا می باشد که شهرتی جهانی دارد و در سال 2007 میلادی به ثبت سازمان جهانی میراث فرهنگی یونسکو رسیده است.

این کانال با 203 کیلومتر طول که از منطقه کینگستون دریاچه انتاریو تا رودخانه اتاوا امتداد پیدا کرده است در مدت زمان شش سال (1832-1826م) به منظور دفع حملات احتمالی نظامی و همچنین ایجاد مسیری جایگزین برای حمل و نقل و رفت و آمد کشتی ها، ساخته شده است.

 

کانال ریدو شهر اتاوا کشور کانادا

 

ریدو در تابستان مکانی مناسب برای قایقرانی، پیاده روی و دوچرخه سواری است و در زمستان به دلیل سردی هوا و یخ بستن کانال، به عنوان بزرگ ترین زمین اسکی روی یخ میزبان هزاران نفر گردشگر و دوستدار بازی ها و تفریحات زمستانی می باشد.

  • بازار بای وارد (byward market)

بازار بای وارد در مرکز شهر اتاوا واقع شده است و با معماری خاص، ترکیبی زیبایی از مدرنیته و کلاسیک را به نمایش می گذارد. در این بازار با قدمتی 200 ساله کشاورزان محصولات کشاورزی مانند: سبزیجات، صیفی جات، گل و گیاه و همچنین صنایع دستی خود را به فروش می رسانند. علاوه بر این ها این بازار دارای بیش از 120 مکان از قبیل: رستوران ها، کافی شاپ ها، شیرینی فروشی ها، بوتیک ها و ... می باشد که گردشگران می توانند پس از گردش در این بازار برای استراحت و سرو غذا و نوشیدنی به یکی از این مکان ها بروند.

  • موزه جنگ کانادا

موزه جنگ کانادا که اوایل قرن بیست و یکم تاسیس شد با معماری بی نظیرش تاریخ جنگ های کانادا مانند: جنگ با مردم کشور فرانسه در قرن شانزدهم میلادی، جنگ سال 1812 میلادی و بسیاری از جنگ هایی که کانادا در دوره ای که مستعمره فرانسوی ها و انگلیسی ها بوده، درگیر آن ها شده است، را روایت می کند.

 

موزه جنگ شهر اتاوا کشور کانادا

 

 در این موزه همچنین نمایشگاه هایی از وسایل جنگی نطیر: تانک ها، جیپ ها، کامیون های زرهی و ...، در معرض دید عموم قرار داده شده اند.

مسافران و متقاضیان محترمی که قصد سفر بهکانادا را دارند میتوانند برای دریافت خدمات سفارت کانادا ، وقت سفارت کانادا ، ویزای کانادا ، دعوتنامه رسمی کانادا و بلیط کانادا با همکاران ما در تماس باشند.

منبع : سایت بیلیتو

موارد مرتبط

شلوغ ترین فرودگاه های جهان

شلوغ ترین فرودگاه های جهان

امروزه با وجود هواپیما و توسعه در بخش حمل و نقل هوایی، مردم ترجیح می دهند که سفرهایی که به مقاصد دور دارند را با این وسیله نقلیه انجام دهند و از مشکلاتی که حمل و نقل زمینی دارد مانند ترافیک، خستگی و ... در امان باشند. به همین دلیل و با افزایش تقاضای مسافرت های هوایی در اقصی نقاط جهان شرکت های هواپیمایی و فرودگاه هایی برای انجام این پروازها تاسیس و ساخته شده اند.

ادامه مطلب
برترین خطوط هواپیمایی جهان در سال 2019

برترین خطوط هواپیمایی جهان در سال 2019

امروزه سفرهای هوایی جزء جدا نشدنی زندگی روزمره بیشتر مردم به خصوص کسانی که همیشه در حال سفر برای انجام کار و یا گشت و گذار هستند، می باشد. به همین دلیل صنعت حمل و نقل هوایی به یک تجارت پر سود تبدیل شده است و شرکت های هواپیمایی فراوانی را می توان در کل جهان پیدا کرد

ادامه مطلب

0 نظر
نوشتن نظر