بلیط هواپیما | خرید بلیط هواپیما | هتل خارجی | بلیط ارزان

بلیط هواپیما | خرید بلیط هواپیما | هتل خارجی | بلیط ارزان

بلیط هواپیما | خرید بلیط هواپیما | هتل خارجی | بلیط ارزان

آشنایی با شهر تورنتو کانادا

آشنایی با شهر تورنتو کانادا

وسیع ترین کشور قاره آمریکای شمالی و دومین کشور پهناور جهان کانادا می باشد؛ که در بخش شمالی قاره آمریکای شمالی و در مجاورت ایالات متحده آمریکا و سه اقیانوس بزرگ جهان یعنی اقیانوس های آرام، اطلس و منجمد شمالی می باشد.

این کشور با ده استان و بیش از 36 میلیون نفر جمعیت به دلیل وسعت زیاد، تفاوت اقلیمی و آب و هوایی فراوانی دارد به همین دلیل پراکندگی جمعیت در کل کشور به طور یکسان انجام نگرفته و برخی از بخش ها که به قطب شمال نزدیک تر می باشند خالی از سکنه می باشد.

انتاریو یکی از ده استان این کشور با مساحتی بیش از یک میلیون کیلومتر مربع می باشد که در بخش شرقی کانادا و در همسایگی استان کبک واقع شده است و شهرهای مهمی نظیر پایتخت کانادا، اتاوا و شهر مهم تورنتو در آن قرار گرفته اند.

تورنتو شلوغ ترین شهر کانادا

شهر تورنتو استان انتاریو با بیش از دو میلیون و پانصد هزار نفر جمعیت و مساحتی برابر با 630 کیلومتر مربع، شلوغ ترین شهر کشور کانادا و یکی از شهرهای پر جمعیت قاره آمریکای شمالی به شمار می رود. که در بخش شمال غربی دریاچه انتاریو، در نزدیکی اتاوا و مرز بین کانادا و ایالات متحده آمریکا واقع شده است. تورنتو که خود بخشی از منطقه بزرگ تورنتو به اسم gta (great torento area) می باشد، مرکزی مهم در زمینه های اقتصادی، تجاری، مالی و فرهنگی در کشور کانادا است و به دلیل نرخ پایین جرم و جنایت، تنوع فرهنگی بالا، برخورداری از استاندارد های بالا برای زندگی و همچنین آب و هوای بسیار خوب و ... یکی از مقاصد مهم برای مهاجرت به خصوص برای ایرانیانی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند، می باشد.

 

موقعیت شهر تورنتو در نقشه کشور کانادا

 

تورنتو با نزدیک به ده میلیون درخت (چهار میلیون عدد از آن ها به مالکیت عمومی و شهری درآمده اند) که بیش از 17 درصد از کل زمین های شهری را در برگرفته اند، یکی از شهرهای سرسبز کانادا به شمار می رود که دارای باغ ها، جنگل ها، پارک های تفریحی و ... می باشد. همچنین در این شهر رودخانه ها و کانال های آب فراوانی وجود دارند که در نهایت به دریاچه انتایو در بخش جنوبی شهر منتهی می شوند.

تاریخچه مختصری درباره شهر تورنتو

شهر تورنتو که امروزه یکی از قطب های مهم در زمینه های تجاری، اقتصادی، فرهنگی و ... کشور کانادا به شمار می رود قدمتی هزاران ساله دارد و سکونت در آن به سال های کمی پس از عصر یخبندان بر می گردد. اما در واقع این شهر پس از کشف قاره آمریکا، در اواخر قرن هجدهم میلادی، توسط استعمارگران بریتانیایی به عنوان مرکز شمال کانادا انتخاب شد و یورک نامیده شد. یورک در اوایل قرن نوزدهم میلادی و پس از استقلال کانادا تورنتو نام گرفت.

تورنتو در طی قرن های گذشته با اتفاقات زیادی نظیر: آتش سوزی ها، جنگ ها، بیماری ها و ... روبه رو شد اما هیچ وقت این اتفاقات باعث پسرفت و رکود این شهر در زمینه های مختلف اقتصادی، فرهنگی، تجاری و ... نشده اند و همیشه شهر تورنتو در حال پیشرفت در زمینه های مختلف بوده است.

آب و هوای تورنتو

تورنتو با آب و هوای مرطوب قاره ای به دلیل قرار گرفتن در مجاورت دریاچه انتاریو، به شهری چهار فصل شهرت دارد و تنوع آب و هوایی زیادی را بین فصل های مختلف سال می تواند مشاهده کرد. این شهر تابستانی گرم و مرطوب و زمستانی بسیار سرد را تجربه می کند اما در فصل زمستان و با وجود سردی بیش از حد هوا، بارش برف نسبتا کمتر رخ می دهد.

 

آب و هوای شهر تورنتو کشور کانادا

 

علاوه بر این ها صنعتی بودن شهر تورنتو و وجود ماشین ها و وسایل دودزا باعث شده هوای سطح شهر در بخش های شلوغ از کیفیت خوبی برخوردار نباشد.

اقتصاد شهر تورنتو

تورنتو قلب اقتصادی کشور کانادا با 20 درصد تولید ناخالص ملی می باشد که بیش از هشتاد شرکت در زمینه ها و صنایع مختلف و همچنین بیشتر از یک سوم از برترین شرکت های کل دنیا در این شهر مستقر هستند و فعالیت می کنند. همچنین نیمی از بانک های این کشور و 40 بانک خارجی در این شهر قرار دارند. علاوه بر این ها شرکت های بیمه معتبر، دفاتر سینمایی، مراکز رسانه و ارتباطات، مرکز مهم عمده فروشی و ... در این شهر وجود دارند. گفته می شود این شهر یکی از گرانترین شهرها از نظر هزینه زندگی در کشور کانادا می باشد.

همچنین این شهر به دلیل داشتن دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی معتبر به یکی از شهرهای پر متقاضی در زمینه مهاجرت تحصیلی بدل شده است که همین امر نیز به اقتصاد و تولید ناخالص ملی کانادا و شهر تورنتو کمک می کند.

گردشگری در شهر تورنتو

تورنتو همچنین دارای جاذبه های گردشگری، تفریخی و فرهنگی زیادی از قبیل: بازارها، موزه ها، برج های معروف و ... می باشد که باعث شده گردشگران زیادی به این شهر از کانادا برای سیاحت و گردشگری سفر کنند، در این بخش برخی از مهم ترین جاذبه های گردشگری این شهر به طور مختصر توضیح داده می شوند

· برج معروف سی ان CN

معروف ترین جاذبه گردشگری شهر تورنتو برج سی ان با ارتفاعی برابر 553.2 متر می باشد که در مرکز شهر واقع شده است و در مدت چهار سال و بین سال های 1976-1972 میلادی ساخته شد و مرتفع ترین ساختمان کشور کانادا و سومین ساختمان مرتفع جهان بعد از برج خلیفه در دبی و برج کانتون درگوانجو چین به شمار می رود.

 

برج معروف سی ان CN شهر تورنتو کانادا

 

در بخش بالای این برج رستوران گردان و همچنین سکویی شیشه ای وجود دارند که گردشگران از آن جا می توانند مناظر زیبایی از شهر و همچنین دریاچه انتاریو را مشاهده کنند.

· مرکز خرید ایتون سنتر

بزرگترین مرکز خرید بخش شرقی کانادا می باشد که در مرکز شهر تورنتو قرار گرفته است که در سال 1869 میلادی افتتاح شد و بیش از 230 مغازه یا فروشگاه درآن مشغول به فعالیت می باشند. ایتون سنتر در هفته نزدیک به یک میلیون نفر بازدید کننده دارد و یکی از ویژگی های بارز و زیبای این مرکز وجود غاز هایی از جنس پشم شیشه است که از سقف آویزان شده اند می باشد که طراحی آن توسط هنرمند کانادایی مایکل اسنو انجام شده است.

· پارک کانادایی واندر لند (wonder land)

یکی از جاذبه های تفریحی این شهر که برای همه ی اعضای خانواده مناسب می باشد پارک کانادایی واندرلند یا همان پارک سرزمین عجایب کانادا می باشد که از 70 بخش مختلف و متنوع مانند: پارک آبی، پارک مخصوص کودکان، ترن هوایی و ... تشکیل شده است، همچنین در این پارک نمایش های زنده ای نیز اجرا می شوند.

 

پارک واندرلند شهر تورنتو کانادا

 

از دیگر جاذبه های گردشگری این شهر می توان موزه انتاریو، باغ وحش تورنتو، بازار سنت لورانس، آکواریوم ریپلی کانادا، کاخ کازا لوما و ... را نام برد.

برای ورود به کشور زیبای کانادا وشهر تورنتو بایستی ویزای این کشور را اخذ نمایید البته اخذ ویزای کانادا و همچنین انجام خدمات سفارت کانادا برای ایرانیان با سختی هایی روبرو است. خدمات سفارت کانادا شامل وقت سفارت کانادا ، واریزی سفارت کانادا و تکمیل فرم کانادا می باشد.

منبع : سایت بیلیتو

موارد مرتبط

شلوغ ترین فرودگاه های جهان

شلوغ ترین فرودگاه های جهان

امروزه با وجود هواپیما و توسعه در بخش حمل و نقل هوایی، مردم ترجیح می دهند که سفرهایی که به مقاصد دور دارند را با این وسیله نقلیه انجام دهند و از مشکلاتی که حمل و نقل زمینی دارد مانند ترافیک، خستگی و ... در امان باشند. به همین دلیل و با افزایش تقاضای مسافرت های هوایی در اقصی نقاط جهان شرکت های هواپیمایی و فرودگاه هایی برای انجام این پروازها تاسیس و ساخته شده اند.

ادامه مطلب
برترین خطوط هواپیمایی جهان در سال 2019

برترین خطوط هواپیمایی جهان در سال 2019

امروزه سفرهای هوایی جزء جدا نشدنی زندگی روزمره بیشتر مردم به خصوص کسانی که همیشه در حال سفر برای انجام کار و یا گشت و گذار هستند، می باشد. به همین دلیل صنعت حمل و نقل هوایی به یک تجارت پر سود تبدیل شده است و شرکت های هواپیمایی فراوانی را می توان در کل جهان پیدا کرد

ادامه مطلب

0 نظر
نوشتن نظر