بلیط هواپیما | خرید بلیط هواپیما | هتل خارجی | بلیط ارزان

بلیط هواپیما | خرید بلیط هواپیما | هتل خارجی | بلیط ارزان

بلیط هواپیما | خرید بلیط هواپیما | هتل خارجی | بلیط ارزان

مهاجرت به کشور کانادا

مهاجرت به کشور کانادا

اغلب در اطراف ما اشخاصی پیدا می شوند که علاقمند و مایل به مهاجرت به کشور کانادا هستند. بدون آن که اطلاعات کاملی درباره آن داشته باشند و یا اینکه بدانند که کانادا یک کشور کوچک و محدود شده ای نیست و یک کشور پیشرفته و وسیع در سطح جهان می باشد.

بنابراین اشخاص ابتدا باید اطلاعات کاملی درباره کشور کانادا در زمینه های اقتصادی، معیشتی، آموزشی، بهداشتی و ... داشته باشند سپس هدف خود را از مهاجرت به این کشور مشخص کنند، اینکه آن ها قصد مهاجرت دائم دارند؟ و یا برای تحصیل و اشتغال به این کشور سفر کنند؟ و یا قصدشان از سفر، دیدن این کشور و جاذبه های توریستی آن است؟

پس از پاسخ به این سوالات لازم است با راه های مهاجرت به این کشور آشنا شوند.

راه های مهاجرت به کانادا

راه های مهاجرت به کانادا به سه عامل بستگی دارند، شرایط یا وضعیت شخصی شما، آنچه که شما قصد انجام آن را دارید و جایی که برای اقامت در کانادا مشخص کرده اید.

 

مهاجرت به کشور کانادا

 

آیا شما دانشجو هستید و قصد سفر برای تحصیل در این کشور را دارید؟ کارمند ماهر و یا سرمایه گذار هستید؟ همچنین داشتن پیشنهاد شغلی از طرف یک شرکت کانادایی و یا داشتن خویشاوند درجه یک مانند: پدر، مادر و ... مقیم در کشور کانادا نیز از اهمیت ویژه ای در گرفتن اقامت برخوردار هستند.

کشور کانادا برای هر کدام از این وضعیت ها راهکار و برنامه مهاجرتی خاصی ارائه کرده است. در زیر خلاصه ای از این موارد به شما معرفی می شوند و نیازهای کلی شرح داده می شوند

· برنامه کارگر ماهر فدرال (federal skilled worker program)

این برنامه برای کسانی تنظیم شده که کار و شغلی را به صورت حرفه ای انجام می دهند و تجربه کاری مناسب دارند.

 

راه های مهاجرت به کانادا | برنامه کارگر ماهر فدرال

 

این اشخاص براساس توانایی ها و پیشنهاد شغلی که دریافت کرده اند بررسی می شوند و پس از تائید صلاحیت به آن ها اقامت دائم داده می شود. برخی از شرایطی که موقع ارزیابی سنجیده می شوند و براساس آن ها نمره ی حداقلی 67 و حداکثزی 100 داده می شوند عبارتند از: مهارت در زبان های رایج درکانادا (فرانسوی/ انگلیسی)، تحصیلات، سن، تجریه کاری، سازگاری و تنظیم اشتغال.

· کارگر ماهر کبک (quebec skilled worker) و یا سرمایه گذاری استانی

برطبق توافق بین دولت کانادا و کبک، این استان پروسه و برنامه مهاجرت مخصوص به خود را دارد. کسانی که قصد مهاجرت به این استان را دارند ابتدا باید براساس شرایط تعیین شده مانند: مهارت زبان (کبک یکی از استان های فرانسوی زبان کانادا می باشد)، تخصص، پیشنهاد شغلی، وجود اقوام درجه یک و ... مورد سنجش و ارزیابی قرار گیرند و سپس بر اساس برنامه به هر کدام از این شرایط براساس میزان توانایی و ... امتیازی به افراد اعطا می شود. حال اگر امتیاز به حد نصاب برای گرفتن اقامت رسیده باشد؛ به فرد متقاضی اقامت دائم و یا موقت براساس مورد درخواستی داده می شود.

 

کارگر ماهر کبک | مهاجرت به استان کبک کشور کانادا

 

البته توافق نامه ای به نام PNP بین دولت های استانی و دولت فدرال وجود دارد که مهاجرت به این کشور را تسریع می بخشد. استان هایی مانند: آلبرتا، بریتیش کلمبیا، انتاریو و ... که این توافق نامه را پذیرفته اند می توانند مهاجرانی را که قصد سرمایه گذاری در آن استان را دارند و یا کسانی را که براساس مهارت و تخصص خود دعوت نامه ای از طریق شرکت های آن استان دریافت کرده اند را براساس شرایط و ضوابط موجود و معین بپذیرند و به آن ها اقامت دائم بدهند.

از سال 2015 میلادی و با ایجاد سیستم جامع ورودی سریع (express entry) که بر طبق آن به متقاضیان براساس شرایط و فاکتورهایی نظیر: میزان توانایی شخص در زبان فرانسوی و انگلیسی، مهارت و تخصص در حرفه ای خاص، سواد و میزان تحصیلات، سن و ... امتیازاتی تعلق می گیرد که هر چه این امتیاز به مقدار بالای آن نزدیک تر باشد احتمال گرفتن اقامت دائم برای شخص بیشتر می شود، بسیاری از استان های برنامه خود را با دولت فدرال تطبیق داده و کسانی که قصد مهاجرت دارند ابتدا باید درخواست خود را در سامانه express entry ثبت نمایند.

· مهاجرت تحصیلی

یکی دیگر از راه های اخذ اقامت موقت نه دائم کشور کانادا ثبت تقاضای تحصیل در یکی از دانشگاه های این کشور است. متقاضی ابتدا باید درخواست خود را به دانشگاه مورد نظر اعطا کند، دانشگاه نیز پس از بررسی مدارک دریافتی در صورت موافقت، دعوت نامه را برای شخص مورد نظر ارسال می کند. البته شخص متقاضی باید مهارت در زبان انگلیسی را داشته باشد (در صورت نداشتن و موافقت ابتدا و قبل از ورود به دانشگاه باید دوره یادگیری زبان را بگذراند) و همچنین از نظر مالی بتواند خرج زندگی خود را تامین کند.

 

مهاجرت تحصیلی به کشور کانادا

 

در صورت اتمام مدت اقامت شخص مورد نظرمجبور می شود به کشور خود برگردد و یا اگر تصمیم به ماندن در این کشور را داشته باشد از راه هایی دیگر اقدام کند.

· مهاجرت از طریق خانواده

در این روش تقاضای اقامت دائم برای فرد متقاضی با ارسال دعوت نامه از طرف اقوام درجه یک مانند پدر، مادر، مادر بزرگ، پدر بزرگ و همسر که شهروند کانادایی به شمار می روند، صورت می گیرد.

امروزه یکی از کارهایی که افراد برای گرفتن اقامت دائم انجام می دهند ازدواج با یک شهروند کانادایی می باشد. البته فرد متقاضی باید از طریق وکلای ماهر برای این کار اقدام کند زیرا هم پیچیدگی خاص خود را دارد هم اینکه در این روش سود جویان و کلاهبرداران فراوانی وجود دارند.

داشتن برخی از مدارک نظیر: شناسنامه، گواهی ازدواج یا طلاق، گواهینامه ها و مدارک تحصیلی و همچنین گواهی های مبنی بر مهارت شخص در حرفه ای خاص، مدارک واکسیناسیون برای اشخاص زیر 16 سال، گواهینامه رانندگی، نامه و تائیدیه از کارفرمایان قبلی، گواهینامه عدم داشتن سوء پیشینه، گذرنامه، کارت ملی، عکس، تائیدیه وجود والدین و اقوام درجه یک در کانادا، ترجمه شده تمام مدارک و ... برای اخذ اقامت ضروری می باشند و متقاضی بهتر است برای تسریع در کار مهاجرت آن ها را آماده کرده باشد.

بایستی به این نکته توجه داشت که اخذ ویزای کانادا و همچنین انجام خدمات سفارت کانادا برای ایرانیان با سختی هایی روبرو است. خدمات سفارت کانادا شامل وقت سفارت کانادا ، واریزی سفارت کانادا و تکمیل فرم کانادا می باشد.

منبع : سایت بیلیتو

 

موارد مرتبط

شلوغ ترین فرودگاه های جهان

شلوغ ترین فرودگاه های جهان

امروزه با وجود هواپیما و توسعه در بخش حمل و نقل هوایی، مردم ترجیح می دهند که سفرهایی که به مقاصد دور دارند را با این وسیله نقلیه انجام دهند و از مشکلاتی که حمل و نقل زمینی دارد مانند ترافیک، خستگی و ... در امان باشند. به همین دلیل و با افزایش تقاضای مسافرت های هوایی در اقصی نقاط جهان شرکت های هواپیمایی و فرودگاه هایی برای انجام این پروازها تاسیس و ساخته شده اند.

ادامه مطلب
برترین خطوط هواپیمایی جهان در سال 2019

برترین خطوط هواپیمایی جهان در سال 2019

امروزه سفرهای هوایی جزء جدا نشدنی زندگی روزمره بیشتر مردم به خصوص کسانی که همیشه در حال سفر برای انجام کار و یا گشت و گذار هستند، می باشد. به همین دلیل صنعت حمل و نقل هوایی به یک تجارت پر سود تبدیل شده است و شرکت های هواپیمایی فراوانی را می توان در کل جهان پیدا کرد

ادامه مطلب

0 نظر
نوشتن نظر