بلیط هواپیما | خرید بلیط هواپیما | هتل خارجی | بلیط ارزان

بلیط هواپیما | خرید بلیط هواپیما | هتل خارجی | بلیط ارزان

بلیط هواپیما | خرید بلیط هواپیما | هتل خارجی | بلیط ارزان

آشنایی با شهر مونترال کشور کانادا

آشنایی با شهر مونترال کشور کانادا

کانادا کشوری پهناور با بیش از 36 میلیون نفر جمعیت می باشد که در قاره آمریکای شمالی واقع شده است و جزء وسیع ترین کشورهای جهان به شمار می آید. این کشور طولانی ترین مرز را با کشور آمریکا دارد و با سه اقیانوس بزرگ اطلس، آرام و منجمد شمالی هم مرز می باشد، همچنین به دلیل وسعت زیاد دارای تنوع آب و هوایی گسترده است و برخی از بخش شمالی آن به دلیل نزدیکی به قطب شمال خالی از سکنه می باشد.

کشور کانادا از سه اقلیم و ده استان تشکیل شده است که یکی از بزرگ ترین استان های آن با مساحتی برابر با یک میلیون و پانصد و چهل و دو کیلومتر مربع و جمعیتی بیش از هشت میلیون نفر، که در بخش شرقی و مرکزی این کشور واقع شده است، استان کبک می باشد. مردم در این استان به زبان فرانسه تکلم می کنند و زبان انگلیسی زبان دوم شهروندان این استان به شمار می آید.

شهر مونترال بزرگ ترین شهر فرانسوی جهان پس از پاریس

شهر بندری مونترال یکی از بندرگاه های مهم در جهان و دومین شهر بزرگ کشور کانادا بعد از تورنتو با جمعیتی بالغ بر یک میلیون و ششصد هزار نفرمی باشد که در بخش جنوب شرقی استان کبک و در محل تلاقی دو رودخانه بزرگ اتاوا و سنت لورن، در شبه جزیره مونترال واقع شده است. این شهر دومین شهر بزرگ فرانسوی درجهان پس از پایتخت کشور فرانسه، پاریس، می باشد. که مرکز اصلی حمل و نقل، کسب و کار صنعتی، فرهنگی و آموزشی کشور کانادا به شمار می رود.

 

موقعیت شهر مونترال در نقشه کشور کانادا

 

مونترال به دلیل داشتن معماری زیبا و جذاب و همچنین به دلیل پیشرو بودن در زمینه های مختلف نظیر: داروسازی، تجارت، فضانوردی، تکنولوژی، طراحی، فرهنگی و گردشگری و علاوه بر این ها برگزاری جشنوارهای مهم سالانه در این شهر همانند: جشنواره بین المللی موسیقی جاز، فستیوال جایزه بزرگ دوچرخه سواری مونترال و ... ، آن را به مقصدی مهم برای گردشگری و مهاجرت و اشتغال تبدیل کرده است.

تاریخچه شهر مونترال

شهر مونترال در واقع بخش عظیمی از جزیره ای به همین نام را به خود اختصاص داده است. این شهر قرن ها قبل از کشف قاره آمریکا محل سکونت ایروکویس ها (ساکنان اولیه این قاره) بوده است. پس از کشف قاره آمریکا این بخش از کشور کانادا نیز در اوایل قرن شانزدهم میلادی توسط کاشف و کاوشگر فرانسوی ژاک کارتییر (jacques cartier) و کسانی که همراه او به این سفر اکتشافی آمده بودند، کشف شد. در این منطقه که ویل ماری (ville marie) نام داشت کوهی وجود داشت که کاوشگر فرانسوی و همراهانش به بالای این کوه صعود کردند و آن را مونت رویال نامیدند. این شهردر آن زمان (قرن های شانزدهم و هفدهم میلادی) یکی از مستعمرات کشور فرانسه به شمار می رفت.

 

کاوشگر فرانسوی ژاک کارتییر

 

اواسط قرن هفدهم میلادی منطقه شهری این شبه جزیره توسط پائول د چومدی میسونو تاسیس شد. پس از آن و در اواسط قرن هجدهم میلادی جنگی به نام جنگ آبراهام بین بریتانیا و فرانسوی ها ایجاد شد که طی آن و با پیروزی بریتانیا مستعمرات فرانسه نظیر همین شهر به بریتانیا تعلق گرفتند. از آن زمان تا به امروز مهاجران زیادی از کشورهای مختلفی به این شهر مهاجرت کرده اند، به همین دلیل تنوع فرهنگی فراوانی در این منطقه وجود دارد و مهاجرین خیلی راحت تر مورد قبول شهروندان قرار می گیرند و زندگی راحت تری را در این شهر با فرهنگ های مختلف تجربه می کنند.

آب و هوا مونترال

آب و هوای شهر مونترال قابل پیش بینی نمی باشد به طوری که در یک روز ممکن است هم باران شدید و برف رخ بدهد و هوا سرد شود و هم آفتاب طلوع کند و دمای هوا افزایش پیدا کند.

ماه اول فصل بهار در این شهر آب و هوای سرد را از زمستان به یدک می کشد اما در ماه های بعدی به تدریج هوا معتدل تر می شود و به راحتی می شود از هوای بهاری مونترال لذت برد. همچنین فصل تابستان در مونترال گرم و مرطوب می باشد و در برخی اوقات امکان بارش باران نیز وجود دارد و ساعت های آفتابی در تابستان حداکثر به 9 ساعت در روز می رسد.

 

آب و هوای شهر مونترال کانادا

 

علاوه بر این ها پاییز این شهر با آب و هوایی دلپذیر، دیدنی است و بهترین زمان برای مسافرت به این منطقه به شمار می آید. زمستان های مونترال برفی، سرد و بارانی با وزش بادهای فراوان است و همچنین در این فصل ساعات کمی (سه ساعت یا کمی بیشتر) از روز آفتاب به این شهر می تابد و در طول شبانه روز هوا تاریک می باشد.

اقتصاد مونترال کانادا

مونترال دومین شهر مهم از لحاظ اقتصادی در کشور کانادا و بزرگ ترین شهر مهم اقتصادی در استان کبک می باشد که در زمینه های مختلفی مانند: فن آوری، صنایع نفتی، حمل و نقل که بیش از بیست و پنج میلیون تن بار در سال در این بندرگاه جا به جا می شود، هوافضا (بزرگ ترین و مهمترین مرکز هوافضا در این شهر قراردارد)، نرم افزار (تولید بازی های کامپیوتری)، منسوجات، پارچه، پوشاک، صنعت فیلم سازی و همچنین در بخش آموزشی یکی از مراکز مهم کشور به شمار می رود و نقش بسزایی در تولید، اشتغال و کسب درآمد برای کل استان کبک و کشور کانادا ایفا می کند.

همچنین این شهر که تا دهه هفتاد قرن بیستم میلادی مهمترین شهر اقتصادی کانادا به شمار می رفت در بخش تحقیقاتی مانند: هوش مصنوعی کارهای گسترده ای را مشترکا با برخی از شرکتهای معروف همانند: فیسبوک، مایکروسافت انجام داده است.

گردشگری در مونترال

صنعت گردشگری یا توریسم از صنایع مهم این شهر به شمار می رود که به دلیل وجود رودخانه سنت لورن در مجاورت بخش قدیمی مونترال و همچنین وجود ساختمان هایی با بنای قدیمی و سنتی در کنار بخش مدرن شهر زیبایی خاصی به آن بخشیده است و باعث جذب گردشگر و مسافر به این بخش از استان کبک و کشور کانادا شده استالبته اخذ ویزای کانادا و همچنین انجام خدمات سفارت کانادا برای ایرانیان با سختی هایی روبرو است. خدمات سفارت کانادا شامل وقت سفارت کانادا ، واریزی سفارت کانادا و تکمیل فرم کانادا می باشد.

برخی از خیابان های این شهر سنگ فرش شده می باشند و در بخش سنتی شهر و کوچه های باریک آن می توان مغازه ها و رستوران هایی با سبک معماری قشنگ پیدا کرد. همچنین در بخش ساحلی مونترال مراکز عمده فروشی فراوانی را می توان مشاهده کرد که بر جذابیت بخش ساحلی آن افزوده است.

در شهر مونترال جاذبه های گردشگری فراوانی وجود دارد که در این بخش مختصری درباره برخی از این جاذبه ها توصیح داده شده است.

· باغ گیاه شناسی مونترال

باغ گیاه شناسی (botanical garden) که در سال 1931 میلادی افتتاح گردید، با مساحتی بیش از 700 هزار متر مربع، یکی از بزرگ ترین باغ های گیاه شناسی جهان می باشد که در بخش شرقی مونترال واقع شده و به عنوان یکی از جاذبه های توریستی مهم در طول سال میزبان گردشگران و مسافران زیادی می باشد.

 

باغ دیدنی گیاه شناسی مونترال کانادا

 

این باغ متشکل از 22 هزار گونه گل، گیاه و جانور است که در چندین باغ مانند: باغ کوه های آلپ، باغ ژاپنی، باغ های میوه و گیاهان آبزی و گلخانه هایی نظیر: گلخانه گل های شیپوری، آناناسیان، کاکتوس ها و ... قرار گرفته اند، می باشد.

· جشنواره بین المللی موسیقی جاز

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری این شهر که در سال بیش از دو میلیون نفر بازدید کننده از اقصی نقاط جهان برای شرکت در این جشنواره به مونترال سفر می کنند جشنواره جاز می باشد.

 

جشنواره بین المللی موسیقی جاز شهر مونترال کانادا

 

دراین جشنواره موسیقی که در ماه های ژوئن و جولای برگزار می گردد بیش از 600 کنسرت و اجرا در مرکز شهر و در فضای باز برگزار می گردند. همچنین در این فستیوال بیش از 400 اجرای موسیقی رایگان نیز برگزار می شوند.

· کلیسای نوتردام مونترال

کلیسای نوتردام که به کلیسای مریم مقدس معروف است در سال 1829 میلادی تاسیس شد و یکی از جاذبه های تاریخی این شهر به شمار می رود. هماهنگی بین شیشه های رنگی پنجره ها، بخش های چوبی و حکاکی شده و همچنین نقاشی های به کار رفته در معماری و تزئین این بنا، زیبایی و جذابیت آن را دو چندان کرده است و باعث شده است توریست ها هنگام بازدید از این شهر به این کلیسای قدیمی نیز سر بزنند و جذابیت های معماری آن را مشاهده نمایند.

از جاذبه های گردشگری دیگری که در شهر مونترال قرار دارند می توان موزه هنرهای زیبا، مونت رویال (مجموعه سرسبز در مرکز مونترال)، پارک ژان دراپو و ... را نام برد.

منبع : سایت بیلیتو

موارد مرتبط

شلوغ ترین فرودگاه های جهان

شلوغ ترین فرودگاه های جهان

امروزه با وجود هواپیما و توسعه در بخش حمل و نقل هوایی، مردم ترجیح می دهند که سفرهایی که به مقاصد دور دارند را با این وسیله نقلیه انجام دهند و از مشکلاتی که حمل و نقل زمینی دارد مانند ترافیک، خستگی و ... در امان باشند. به همین دلیل و با افزایش تقاضای مسافرت های هوایی در اقصی نقاط جهان شرکت های هواپیمایی و فرودگاه هایی برای انجام این پروازها تاسیس و ساخته شده اند.

ادامه مطلب
برترین خطوط هواپیمایی جهان در سال 2019

برترین خطوط هواپیمایی جهان در سال 2019

امروزه سفرهای هوایی جزء جدا نشدنی زندگی روزمره بیشتر مردم به خصوص کسانی که همیشه در حال سفر برای انجام کار و یا گشت و گذار هستند، می باشد. به همین دلیل صنعت حمل و نقل هوایی به یک تجارت پر سود تبدیل شده است و شرکت های هواپیمایی فراوانی را می توان در کل جهان پیدا کرد

ادامه مطلب

0 نظر
نوشتن نظر