بلیط هواپیما | خرید بلیط هواپیما | هتل خارجی | بلیط ارزان

بلیط هواپیما | خرید بلیط هواپیما | هتل خارجی | بلیط ارزان

بلیط هواپیما | خرید بلیط هواپیما | هتل خارجی | بلیط ارزان

وقت سفارت ایتالیا

مختصری درباره کشور ایتالیا

ایتالیا یکی ازکشورهای زیبا و مورد علاقه برای گردشگران بخش جنوبی قاره اروپا می باشد که در مرکز دریای مدیترانه واقع شده است.

در واقع این کشور که یکی از پنج کشور پرجمعیت اتحادیه اروپا به شمار می رود، از چندین جزیره بزرگ و کوچک از قبیل: جزایر سیسیل (cicily)، البا (elba)، ساردینا (sardina) و کاپری (capri) و ... تشکیل شده است.

ایتالیا که به کشور چکمه نیز شهرت دارد (نقشه جغرافیایی ایتالیا شبیه به چکمه می باشد) از تاریح و فرهنگ غنی برخوردار است و با بیش از 40 اثر و جاذبه گردشگری که به ثبت سازمان میراث جهانی یونسکو رسیده اند، به عنوان یکی از کشورهای پرطرفدار در این حوزه معرفی می شود.

موقعیت کشور ایتالیا در نقشه قاره اروپا

این کشور در بخش های آموزشی و اقتصادی نیز جزء کشورهای برتر جهان و قاره اروپا به شمار می رود، به طوری که از لحاظ اقتصادی پنجمین اقتصاد برتر اروپا و دهمین اقتصاد برتر جهان است.

سالانه افراد زیادی به دلایل مختلفی همانند: اشتغال، تحصیل و یا تفریح به ایتالیا سفر می کنند. آن ها برای رفتن به این کشور ابتدا باید موفق به اخذ ویزا و یا روادید شوند.

در این مطلب ابتدا برخی از دلایل و نکات مثبت و منفی مهاجرت و سفر به ایتالیا را بررسی و پس از آن نحوه اخذ روادید و مدارک مورد نیاز برای مهاجرت را توضیح خواهیم داد.

مهاجرت و سفر به کشور ایتالیا

هنگام سفر و یا مهاجرت به کشوری ابتدا تمام نکات مثبت و منفی مقصد سنجیده می شوند تا براساس آن ها، کشوری مناسب انتخاب شود.

سفر به ایتالیا نیز از این نظر مستثنی نمی باشد، در این بخش به برخی از نکته های مثبت و منفی آن اشاره می شود.

این کشور زیبا با مردمی مهربان و همچنین داشتن جاذبه های گردشگری فراوان نظیر برج پیزا، شهر آبی ونیز، شهرها و روستاهایی با معماری کم نظیر، سواحلی زیبا و پرطرفدار، تنوع غذایی بالا و ... مقصدی مناسب برای گشت و گذار و تفریح می باشد.

مهاجرت و سفر به کشور ایتالیا

با وجود جاذبه های تاریخی و فرهنگی فراوانی که در ایتالیا وجود دارد، به علت ناکارآمدی در جمع آوری زباله ها و وجود سطل هایی رو باز، مسافران با خیابان هایی کثیف رو به رو خواهند شد.

ایتالیایی ها مردمی خونگرم و اجتماعی هستند و هنگامی که مسافر و مهاجری به این کشور سفر می کند به راحتی می تواند با شهروندان رابطه برقرار کند، اما مشکلی که وجود دارد این است که مردم اکثر شهرها به زبان ایتالیایی تکلم می کنند و تنها برخی از این شهرها مانند: ونیز، فلورانس و رم که توریستی به شمار می روند، کم و بیش مردم به زبان انگلیسی صحبت می کنند.

هزینه زندگی در ایتالیا نسبت به دیگر کشورهای اروپایی در یک سطح قرار دارد اما برای مهاجرانی که از دیگر قاره ها به آن سفر می کنند این قیمت ها سرسام آور است. همچنین ایتالیایی ها دارای سوپرمارکت هایی شگفت انگیز هستند، حتی در کوچک ترین مغازه ها می توان بهترین نوع مواد غذایی باکیفیت را پیدا کرد. زیرا قوانین غذایی سختی مانند: استفاده کم از مواد نگهدارنده در این کشور حاکم است.

در ایتالیا منابعی مانند سوخت، گاز، برق گران و محدود می باشند. علاوه براین نسبت قیمت محصولات داخلی نسبت به محصولات وارداتی بسیار کمتر است.

آموزش و پرورش در این کشور رشد بسیار خوبی دارد و کودکان در آن از سن سه سالگی نوشتن و خواندن را یاد می گیرند. حتی کودکان مهاجر که به زبان ایتالیایی آشنا نیستند نیز از آموزش های عالی بهره مند می شوند. اکثر شهرهای ایتالیا دارای مدارس و مراکز آموزشی و دانشگاهی معتبری هستند. چهار دانشگاه از ده دانشگاه قدیمی و مهم جهان مثل: دانشگاه ca foscari  ونیز، در ایتالیا قرار گرفته اند.

دانشگاه ca foscari | ونیز ایتالیا

فرهنگ رانندگی ایتالیایی تهاجمی می باشد و بسیاری از رانندگان قواننین رانندگی جاده ای را رعایت نمی کنند. همچنین علائم رانندگی در جاده ها برای مهاجران می توانند گیج کننده باشند.

اما از لحاظ حمل و نقل عمومی، امن، قابل اعتماد و ارزان می باشد.

ایتالیا با وجود اینکه یکی از قدرت های برتر اقتصادی در منطقه می باشد اما نرخ بیکاری در آن بیداد می کند و سالانه دانشجویان زیادی پس از فراغت از تحصیل به دنبال کار می گردد.

برخلاف کمبود کار، بهداشت و درمان در ایتالیا هم برای شهروندان و هم برای مهاجران عالی و مقرون به صرفه می باشد.

نحوه گرفتن وقت سفارت ایتالیا

برای مهاجرت به ایتالیا اگر از یک کشور عضو اتحادیه اروپا شینگن صادر شود، بدون ویزا امکان تردد و سکونت به مهاجران کشورهای اروپایی عضو داده می شود.

اما اگر از کشوری مانند: ایران، اقدام مهاجرتی صورت گیرد، ابتدا باید ویزای ورود به این کشور صادر شود.

برای اخذ ویزای ایتالیا که رایج ترین آن ها ویزای توریستی، تحصیلی، اشتغال یا تجارت و پناهندگی می باشند ابتدا باید وقت سفارت ایتالیا را تعیین کرد.

برای تعیین وقت سفارت ایتالیا لازم نیست به دفتر سفارت آن که در شهر تهران واقع شده است مراجعه شود و متقاضیان می بایست از دو روش آنلاین برای گرفتن و تعیین وقت سفارت استفاده کنند.

ویزای ایتالیا

روش اول تعیین وقت سفارت ایتالیا

در روش اول که تعیین وقت سفارت به یک شرکت خصوصی به نام "cox and kings global" سپرده می شود، متقاضی با کامل کردن مدارک و ترجمه آن ها به زبان انگلیسی و همچنین تکمیل فرم تقاضا به صورت دقیق، در سایت این شرکت حساب کاربری به نام خود ایجاد کرده و تمام مدارک و فرم پیش نویس را بر روی سایت قرار می دهد، پس از آپلود مدارک، کد پیگیری به ایمیل متقاضی ارسال می شود.

پس از آن این شرکت وقتی برای مصاحبه تعیین می کند و متقاضی موظف است در زمان گفته شده با در دست داشتن اصل مدارک مورد نیاز و هزینه پرداختی به دفتر این شرکت در تهران مراجعه نماید.

روش دوم تعیین وقت سفارت ایتالیا

روش دوم نیز همانند روش اول به صورت آنلاین انجام می شود اما تفاوتی که با روش اول دارد این است که این بار متقاضی به طور مستقیم فرم پیش نویس درخواستی خود را بر روی سایت سفارت ایتالیا قرار می دهد، که پس از ثبت درخواست برای متقاضی وقت سفارتی تعیین و مشخص می شود که متقاضی ویزا باید با در دست داشتن اصل مدارک مورد نیاز در وقت تعیین شده به دفتر کنسولگری ایتالیا در تهران مراجعه نماید تا مصاحبه و انگشت نگاری های لازم صورت بگیرند و پس از بررسی کامل مدارک ویزای درخواستی صادر شود.

منبع : سایت بیلیتو

موارد مرتبط

شلوغ ترین فرودگاه های جهان

شلوغ ترین فرودگاه های جهان

امروزه با وجود هواپیما و توسعه در بخش حمل و نقل هوایی، مردم ترجیح می دهند که سفرهایی که به مقاصد دور دارند را با این وسیله نقلیه انجام دهند و از مشکلاتی که حمل و نقل زمینی دارد مانند ترافیک، خستگی و ... در امان باشند. به همین دلیل و با افزایش تقاضای مسافرت های هوایی در اقصی نقاط جهان شرکت های هواپیمایی و فرودگاه هایی برای انجام این پروازها تاسیس و ساخته شده اند.

ادامه مطلب
برترین خطوط هواپیمایی جهان در سال 2019

برترین خطوط هواپیمایی جهان در سال 2019

امروزه سفرهای هوایی جزء جدا نشدنی زندگی روزمره بیشتر مردم به خصوص کسانی که همیشه در حال سفر برای انجام کار و یا گشت و گذار هستند، می باشد. به همین دلیل صنعت حمل و نقل هوایی به یک تجارت پر سود تبدیل شده است و شرکت های هواپیمایی فراوانی را می توان در کل جهان پیدا کرد

ادامه مطلب

0 نظر
نوشتن نظر