بلیط هواپیما | خرید بلیط هواپیما | هتل خارجی | بلیط ارزان

بلیط هواپیما | خرید بلیط هواپیما | هتل خارجی | بلیط ارزان

بلیط هواپیما | خرید بلیط هواپیما | هتل خارجی | بلیط ارزان

بلیط هواپیما و آشنایی با انواع آن

بلیط هواپیما ارزان

هنگامی که حرف از رفتن به شهر و یا کشوری دیگر به میان می آید، این سوال که با چه وسیله ی نقلیه ای قرار است به مقصد مورد نظر رفت، در ذهن ایجاد می شود.

همانطور که می دانید امروزه و با پیشرفت تکنولوژی، وسایل نقلیه ی زیادی برای جابجایی بین شهری مانند: ماشین شخصی، اتوبوس های مسافربری، قطارهای بین شهری سریع السیر و همچنین هواپیما وجود دارند که هر کدام از آن ها معایب و مزایای مخصوص به خود را دارند.

 بلیط هواپیما | airline ticket

یکی از بهترین، راحت ترین و سریعترین وسایل نقلیه که برای جابجایی بین شهرهای با مسافت زیاد و انتقال بین کشوری مورد استفاده قرار می گیرد، هواپیما می باشد.

امروزه در کشورمان ایران شرکت های هواپیمایی فراوانی مشغول به فعالیت هستند که رقابت تنگاتنگی با یکدیگر دارند و به صورت روزانه در حال جابجایی مسافر و ارائه تورهای گردشگری می باشند.

روش های تهیه بلیط هواپیما

اصولا خرید بلیط هواپیما به دو صورت انجام می گیرد:

اولین روش رفتن به آژانس ها و دفاتر فروش بلیط های هواپیمایی در سطح شهر و تهیه بلیط هواپیما و دومین روش، خرید اینترنتی بلیط هواپیما از طریق سایت های معتبر فروش بلیط هواپیما می باشد، که امروزه بسیاری از افراد برای مواجه نشدن با ترافیک خیابان های شهر و یا صرفه جویی در وقت از این روش استفاده می کنند.

آشنایی با انواع روش خرید و تهیه بلیط هواپیما

انواع بلیط هواپیما

هنگام تهیه بلیط هوایپما گزینه های انتخابی زیادی پیش روی مسافران قرار می گیرند که آن ها با توجه به نیاز خود می توانند بلیط مورد نظر خود را تهیه کنند.

 

بلیط یک طرفه

اولین نوع از انواع بلیط هواپیما، بلیط های یکطرفه می باشند که مسافران با تهیه آن ها از مبدا به مقصد مورد نظرخود بدون تعیین زمان برگشت، می روند. آن ها اگر قصد برگشت به مبدا را داشته باشند باید دوباره بلیطی جدا تهیه کنند.

بلیط دو طرفه

نوعی دیگر بلیط های پروازی دو طرفه یا همان رفت و برگشت (return ticket) می باشند. مسافر با تهیه این نوع بلیط و با مشخص کردن زمان ماندن در مقصد، در روز مشخصی دوباره با همان بلیط به مبدا خود بر می گردد. نوع دیگری از بلیط های رفت و برگشت وجود دارند که مقصدهای مختلفی را شامل می شود، به این نوع بلیط ها، بلیط با مقصد متغیر گفته می شود. به طور مثال، برای پرواز از کوالالامپور مالزی به مقصد سنگاپور و سپس برگشت از شهر نی سون کشور سنگاپور به کوالالامپور مالزی از بلیط های با مقصد متغیر استفاده می شود.

بلیط با توقف یا لی اور

بلیط هایی با توقف بین مبدا و مقصد نیز در بین گزینه های انتخابی وجود دارد که با انتخاب این نوع مسافران، در شهر و یا کشوری غیر از مقصد توقفی بیش از یک روز را تجربه می کنند. البته برخی از پروازها نیز وجود دارند که توقفی چند ساعته برای سوختگیری و یا رفع نقص فنی به دلیل دوری بیش از حد و فاصله زیاد بین مبدا و مقصد، در شهری دیگر دارند، که به آن ها بلیط های پروازی (lay- over) گفته می شود.

آشنایی با انواع بلیط هواپیما

انواع دیگر بلیط هواپیما

  • همچنین در بین این بلیط ها نوع دیگری وجود دارد که از نظر هزینه برای کسی که قصد رفتن به چندین مقصد مختلف و ماندن طولانی مدت در این شهرها را داشته باشد، مناسب می باشد. البته اکثرا این نوع بلیط توسط تورهای گردشگری خریداری می شوند.
  • بلیط های پروازی دیگری به نام بلیط کلاس ترکیبی (mixed class ticket) وجود دارند که با انتخاب این نوع بلیط، مسافری که چندین پرواز را در برنامه سفرخود دارد، در هر پرواز خدمات و سرویس های مختلفی برایش ارائه خواهد شد.
  • نوع خاص دیگری از بلیط های هواپیمایی بین المللی به نام ایرپس (air pass) وجود دارندکه با تهیه این نوع بلیط با قیمت خاص، مسافر می تواند از چندین فرودگاه مشخص شده در هر ساعتی از شبانه روز پروازی راحت به مقصد مورد نظر داشته باشد. این نوع بلیط تنها در برخی کشورها ارائه می شود.

 

منبع : سایت بیلیتو

 

موارد مرتبط

شلوغ ترین فرودگاه های جهان

شلوغ ترین فرودگاه های جهان

امروزه با وجود هواپیما و توسعه در بخش حمل و نقل هوایی، مردم ترجیح می دهند که سفرهایی که به مقاصد دور دارند را با این وسیله نقلیه انجام دهند و از مشکلاتی که حمل و نقل زمینی دارد مانند ترافیک، خستگی و ... در امان باشند. به همین دلیل و با افزایش تقاضای مسافرت های هوایی در اقصی نقاط جهان شرکت های هواپیمایی و فرودگاه هایی برای انجام این پروازها تاسیس و ساخته شده اند.

ادامه مطلب
برترین خطوط هواپیمایی جهان در سال 2019

برترین خطوط هواپیمایی جهان در سال 2019

امروزه سفرهای هوایی جزء جدا نشدنی زندگی روزمره بیشتر مردم به خصوص کسانی که همیشه در حال سفر برای انجام کار و یا گشت و گذار هستند، می باشد. به همین دلیل صنعت حمل و نقل هوایی به یک تجارت پر سود تبدیل شده است و شرکت های هواپیمایی فراوانی را می توان در کل جهان پیدا کرد

ادامه مطلب

0 نظر
نوشتن نظر